Góry od zawsze były dla mnie miejscem, gdzie czas płynie wolniej, przyjemniej. Gdzie, zamiast myśleć o codziennej gonitwie, zastanawiasz się tylko nad tym jak to możliwe, że jest tutaj tak pięknie. Przez wiele ostatnich lat – jak pewnie część z Was pamięta – każdej zimy z utęsknieniem czekam na powrót do Val di Fiemme (tutaj przeczytacie artykuł na ten temat), ale tym razem, po naprawdę długim czasie, postanowiłam wrócić do miejsca, w którym po raz pierwszy poznałam góry – do Zakopanego. Tak, trochę byliśmy posprzeczani, ale chyba nadszedł już moment, aby poznać się na nowo.
Przyjechaliśmy tu w większym gronie, w związku z pracą. Postanowiłyśmy skorzystać z okazji i zabrać też nasze rodziny – spróbować połączyć czas prywatny z zawodowym. To oczywiście mocno ograniczyło nasze możliwości zwiedzania, ale z drugiej strony wolny czas był, dzięki towarzystwu najbliższych, jeszcze słodszy. Napięty grafik oznaczał jednak, że nie było mowy o żadnych przypadkowych miejscach – przed podróżą dobrze się przygotowałyśmy, bo – jak pewnie wiele z Was – słyszałyśmy wcześniej to i owo.
Podejrzewam, że sopocianie mogą rozumieć problemy i wyzwania, przed którymi stoją mieszkańcy Zakopanego, lepiej niż społeczności innych polskich miast i miasteczek. „Monciak” i Krupówki to przecież dwa najsłynniejsze deptaki w Polsce i jednocześnie dwa miejsca, których tutejsi unikają najbardziej. Ale dzisiejszy artykuł nie ma być kolejnym lamentem na temat tego, co się nie podoba, bo byłoby to niedocenienie wysiłków tych, którzy dają z siebie wszystko, aby te negatywne stereotypy odczarować.
Spędziłam w Zakopanem trzy piękne dni. Mimo deszczu, wiatru i braku śniegu wracałam do domu oczarowana. A może to halny, jak głoszą ludowe legendy, namieszał mi w głowie? Odkrywam dziś z Wami polskie góry na nowo i z przyjemnością dzielę się moimi sprawdzonymi adresami.
1. LEŚNICZÓWKA Resto Bar – kwintesencja góralskiej gościnności.
Leśniczówka znajduje się w samym sercu Kuźnic, tuż przy dolnej stacji kolei na Kasprowy Wierch oraz szlaku na Kalatówki. Sam dom, zbudowany z miejscowych świerków, był przed laty miejscem pracy dla leśników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zjecie tutaj najpyszniejsze knedle ze śliwkami na świecie, babkę ziemniaczaną i wiele innych regionalnych dań. Jeśli nie przeszkadza Wam pierwszy jesienny chłód możecie zjeść obiad na zewnątrz i podziwiać widoki – są one tutaj naprawdę zachwycające. Koniecznie zarezerwujecie stolik – zgłodniali spacerowicze dosłownie szturmują to miejsce w porach obiadu ;).
Knedle, babka ziemiaczana i maliny z palonym mlekiem. Niebo. Kto idzie zamówić jeszcze raz to samo?
Placu zabaw nie ma, ale dzieci i tak były zachwycone.
2. EN HOTEL – magia gór w najpiękniejszej odsłonie.
W środku Tatrzańskiego Parku Narodowego znajduje się miejsce, które otuli góralską gościnnością wszystkich, którzy uciekają w głuszę od zgiełku miast, pragnąc bliskości natury i drugiego człowieka. EN Hotel to kameralny ośrodek, w którym mieści się jedynie 15 pokoi, a z okien każdego z nich widać szczyty gór lub konary drzew. Znajduje się na wysokości 1030 m nad poziomem morza, w odległości 100 m na południe od dolnej stacji kolejki linowej z Kuźnic na Kasprowy Wierch. EN Hotel należy do obszaru Natura 2000 – terenu, na którym nic nowego nie może być zbudowane.
Jeśli poszukujecie miejsca o najwyższym standardzie, a jednocześnie z prawdziwą góralską duszą, to właśnie je znaleźliście.
To miejsce wyszukała Ola z Przytulnego Zakątka – dziękuję za polecenie!
Gorąca herbata, ciepłe miękkie swetry, za oknem halny urywa głowy, a my grzejemy się w środku i czekamy, aż zgłodniejemy. No nie powiem. Nie chciało się wychodzić na zewnątrzMyślałam, że to oczywista oczywistość, ale czytając Wasze wiadomości w skrzynce na Instagramie, widzę, że jednak nie. ;) Obydwa nasze zestawy to "total looki" od MLE z znowej kolekcji. To co, teraz czas na Krupówki? 3. Stara Papiernia – kuchnia gór.
Stara Papiernia to restauracja znajdująca się w En Hotel na szlaku do Myślenickich Turni. To kuchnia w stylu "neo fine dining" w przytulnym i nieprzerysowanym wydaniu. Tutaj liczy się przede wszystkim produkt i jego pochodzenie. Karta dań zmienia się w zależności od pór roku. Nad całością czuwa szef kuchni Jakub Celek, który wyczarowuje smakowite pierogi z bryndzą czy pełnego smaku jesiotra. Całość, podobnie jak EN Hotel, w którym znajduje się restauracja, została starannie zaprojektowana z poszanowaniem dla zabytkowego, kamiennego wnętrza dawnego budynku. Mamy tu kamień, stal i drewno. Ten ostatni materiał został wykorzystany przez rzeźbiarza Marcina Rząsy, który stworzył na potrzeby wnętrz kilka prac. Stara Papiernia istnieje dopiero od 2022 a już trafiła na listę 50 najlepszych restauratorów w Polsce.
Jeśli chcecie odwiedzić to miejsce, a nie macie akurat ochoty na półgodzinny marsz możecie skorzystać z hotelowego transportu.
Po lewej – rzeźba Marcina Rząsy. Po prawej – album poświęcony twórczości jego ojca.
4. Górski Domek Kościelisko – nasza baza.
To tu zatrzymaliśmy się wraz z naszą grupą. Górski Domek pomieści spokojnie dwie pary z dziećmi, jest urządzony w minimalistycznym stylu, a jednocześnie posiada wszystko, czego potrzebujemy w trakcie kilkudniowego wyjazdu w górach. Mamy tu dwie łazienki, dobrze wyposażoną kuchnię, przestronną część dzienną i niesamowity widok na Giewont. Właściciele zadbali o każdy detal – łącznie z książkami i grę memory, dzięki której uczymy się różnych gatunków roślin charakterystycznych dla Tatr. Dobrze nam tu było!
Górski wypad był idealnym momentem, aby przetestować nasze rodzinne swetry w drugiej wersji kolorystycznej.
W Zakopanem sporo się zmieniło odkąd byłam tu po raz pierwszy i jako kilkuletnia dziewczynka, z misiem w plecaku, zdobywałam Czerwone Wierchy. Gdy dekadę temu przyjechałam tu jako dorosła kobieta, ciężko było mi odnaleźć ten sam nastrój, dziewiczą magię gór i poczucie, że odkrywa się coś niedostępnego dla reszty świata. Cieszę się, że tym razem wracam do domu z nowymi wrażeniami i – co chyba najważniejsze – z apetytem na więcej. Gorąco zachęcam Was do współtworzenia tego "miniprzewodnika". Jeśli macie w Zakopanem lub jego okolicach Wasze ulubione adresy, to dajcie nam znać w komentarzach – chętnie skorzystam następnym razem!
* * *
komentarzy 80
Zwracam honor. Na taką „wyprawę w góry” buty są jak najbardziej odpowiednie 🤣
dodany przez Gog&Magog @ 9 listopada 2023 o 11:08. #
No nie wiem… śniegowce fajne, ale raczej na apres ski….
dodany przez Magdalena @ 12 listopada 2023 o 20:15. #
Wszystkie miejsca piękne, ale dla mnie (poza Leśniczówką) chyba zbyt… eleganckie i nowoczesne. Jednak wolę klimat schroniska i bacówki :D Fajnie, że udało Ci się na nowo odkryć piękno polskich gór (panie od „polskiego morza” dostają właśnie zawału :D) Pozdrawiam!
dodany przez Magda @ 9 listopada 2023 o 11:18. #
Jest tylko jedna, którą to niesamowicie drażni. Zawsze ujada niczym rozjuszony pies.
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 20:20. #
Witam. Na pewno będę skomentowana negatywnie ale nie mogłam się oprzeć komentarzowi . Ujrzałam pierwsze zdjęcie i Giewont znak naszej Polskości i przynależności „krzyż” który chcieli może nadal chce rozebrać opozycja. Czy pani Katarzyna jest za usunięciem „krzyża” ?
dodany przez Dorcia @ 9 listopada 2023 o 11:41. #
Krzyż to bardzo negatywny znak, znak śmierci, sprowadzający na ludzi nieszczęście, czy to na zewnątrz czy w domu czy na łańcuszku…bardzo dobrze że chcą zlikwidować, polecam wszędzie likwidację krzyży w zamian za bardziej optymistyczne rzeźby czy symbole.
dodany przez Ania @ 12 listopada 2023 o 10:50. #
Jakie na przykład?
dodany przez Anonim @ 12 listopada 2023 o 17:40. #
Z tego co kojarzę, to krzyż jest symbolem zbawienia i odkupienia.
dodany przez Bibi @ 12 listopada 2023 o 19:43. #
Dokładnie, a nie sprowadzający jakieś nieszczęście 🤦
dodany przez Lola @ 12 listopada 2023 o 20:52. #
Ulubione szlaki: dolina pięciu stawów, dolina gąsiennicowa, czarny staw gąsiennicowy i szlak na kościelec, z dziećmi koniecznie polana Rusinowa- najpiekniejsza panorama widokowa i oscypki prosto z bacówki, przepuekne widoki są też na Nosalu, ulubiona kuchnia: restauracja marzanna, uwielbiam jej klimat i pana Ryśka, muzeum oscypka i iluzjii, ulubione termy: szaflary/gorący potok. Odradzam szlak na Giewont i TOTALNIE odradzam pieszą wędrówkę na Morskie Oko. Polskie Tatry to przepiękne góry, jeśli tylko ktoś faktycznie chce je poznać
dodany przez Anonim @ 9 listopada 2023 o 11:52. #
BTW, też chętnie poczytam polecajki odnośnie mojego ukochanego Zakopanego ❣️
dodany przez Anonim @ 9 listopada 2023 o 12:35. #
Zgadzam się z tym całkowicie👍😊
dodany przez Aldona @ 9 listopada 2023 o 14:43. #
A dlaczego odradzasz wędrówkę nad Morskie Oko?
dodany przez Anna @ 9 listopada 2023 o 14:53. #
Ja lubię trasę z Doliny Pięciu Stawów do Morskiego Oka przez Świstówkę. I granią od przełęczy pod Kopą na Kasprowy.
dodany przez Gog&Magog @ 9 listopada 2023 o 15:49. #
Zgadzam się całkowicie:) ta trasa jest wspaniała. Ja mialam na myśli drogę asfaltową ;)
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 21:11. #
Ale Kasia nie była w górach, tylko oglądała je zza okien karczm i hoteli.
dodany przez Ta druga @ 9 listopada 2023 o 16:31. #
Ale po co proponować im szlaki czy oscypki z budki? To są ludzie, którzy nawet w górach podjezdzają autem pod knajpę. I tak spędzają czas.
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 10:19. #
Szlak na Giewont jest super, pod warunkiem, że o 8-9 rano już jesteśmy na górze.
dodany przez Zuzia @ 10 listopada 2023 o 12:55. #
Szlaków na Giewont jest kilka więc trzeba wiedzieć co się pisze, a nie co klikać co popadnie.
dodany przez Teresa @ 10 listopada 2023 o 17:11. #
Jaki zatem najlepszy?
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 21:12. #
Niestety, należy do moich najmniej ulubionych, a to głównie ze względu na ogromne kolejki ba szczycie, bardzo wyślizgane kamienie i tylko jeden łańcuch na górę i w dół. Oczywiście, warto samemu się przekonać i wyrobić sobie własne zdanie. Ja nie polecam, bo mnie nie zachwyciło, a przynajmniej dużo mniej niż inne wspaniałe tatrzanskie szlaki
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 21:23. #
Fajny wypad!
dodany przez Anonim @ 9 listopada 2023 o 12:00. #
Zaraz dopadnie Cię jazgot ”prawdziwych” turystek. Prawdziwe turystki biorą termos (broń Boże nie dezajnerski) i kanapki z kielbasą. A potem lezą szlakiem i w ramach swego uduchowienia obgadują wygląd napotkanych po drodze ludzi. A jak im po drodze ”Czesc” nie powiesz to już w ogóle🤣🤦
dodany przez Anonim @ 9 listopada 2023 o 12:14. #
To miało być śmieszne albo inteligentne spostrzeżenie?
dodany przez Anonim @ 12 listopada 2023 o 19:28. #
Kasiu, jako rodowita góralka cieszę się, że na nowo odkryłaś magię gór. Zapraszamy częściej, przyjemnie czytało się Twoją relacje, a na końcu pomyślałam ,,to już koniec?”. Zdecydowanie musisz częściej i więcej pisać. :)
Ostatnio zauważyłam, ze metalowe pucharki przezywają renesans. Jestem ciekawa jakie jest Twoje zdanie na ich temat? Może widziałaś gdzieś ładne albo wiesz skąd pochodzą te ze zdjęcia?
Ściskam mocno
dodany przez Kasia @ 9 listopada 2023 o 12:31. #
Z ciebie ewidentnie taka sama „góralka”🤣jak z Kasi….
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 19:13. #
Kiedy będzie dostępna szara wersja swetra Lancy? :)
dodany przez Anonim @ 9 listopada 2023 o 13:55. #
Najlepsze desery (i nie tylko) na Krupówkach są w Góralskim Browarze na górze w galerii handlowej!
dodany przez Gosia @ 9 listopada 2023 o 14:19. #
Czy miejsca, które polecasz są bardzo drogie czy każdy może się tam udać ?
dodany przez Anna @ 9 listopada 2023 o 14:52. #
Oczywiście, że każdy. Z tym że jeden wejdzie i zamówi, a drugi popatrzy przez szybę i się obliże.
dodany przez Anonim @ 12 listopada 2023 o 21:03. #
Za każdym razem jak jesteśmy z mężem w Zakopanem zatrzymujemy się na Krupówkach w Zapiecku :)
dodany przez Iwona @ 9 listopada 2023 o 14:54. #
Polecam bardzo szlak z cyrhli na kopieniec wielki. Bardzo prosty a widoki ze szczytu zapierają dech. Dla osób bez kondycji bądź dzieci w sam raz. Tylko na szczycie należy mocno uważać na strome urwiska.
dodany przez Anna @ 9 listopada 2023 o 15:02. #
Czy polecane restauracje zapewniają bezglutenowość dań? Mam córeczkę z celiakią i chętnie byśmy odwiedziły Zakopane.
Pozdrawiam
dodany przez Monika @ 9 listopada 2023 o 15:37. #
Pani Kasiu, koniecznie polecam Hotel Kalatówki, Muzeum Tatrzańskie, Willę Kolibę. Czasami są tam wystawiane przedstawienia Teatru Witkacego. Zdjęcia super!
dodany przez Jolanta @ 9 listopada 2023 o 15:42. #
Kalatówki są dużo poniżej wymagań Kasi. Miejsce piękne – widoki na góry z każdego pokoju, z jadłodajni i tarasu, ale standard i estetyką wnętrz- zgrzebne.
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 18:30. #
Piękne zdjęcia. Super, że masz takich super znajomych, z którymi możesz miło spędzić każdy wolny czas! Zazdroszczę szczerze! Przyjaciele to skarb ogromny!
dodany przez Skakanka czyli Opp @ 9 listopada 2023 o 15:48. #
Proszę nie wprowadzać Czytelniczek w błąd – na obszarach Natura 2000 można lokować nową zabudowę (oczywiście z pewnymi ograniczeniami, w zależności od planów ochrony na danym terenie). Inaczej jest w przypadku terenów Parków Narodowych i Rezerwatów Przyrody – na nich, faktycznie obowiązuje zakaz nowej zabudowy. Pozdrawiam! Pani Architekt ;-)
dodany przez Ana @ 9 listopada 2023 o 16:28. #
Będąc w górach warto jednak wyjść z tych restauracyjek i hoteli w góry … lub chociaż na zewnątrz …i z tych śniegowców kupionych specjalnie i założonych na siłę mimo braku śniegu.
dodany przez Anonim @ 9 listopada 2023 o 18:43. #
Na nocleg polecam Niedżwiedzią Residence w Poroninie. Co prawda miejsce na nocleg bez dzieci, ale czasem można się bez nich wyrwać na weekend.
dodany przez Gosia @ 9 listopada 2023 o 18:58. #
Kocham Tatry ❤️
dodany przez Anonim @ 9 listopada 2023 o 18:59. #
Proponuje dla niedoswiadczonych wpierw wyprawe na Sarnia Skalke – Ze Strazyskiej do Siklawicy i tam odchodzi szlak, powrot przez Doline Bialego. Takze ze strazyskiej ku Dolinie Malej Laki – jak bez dzieci i sily dopisza, mozna wejsc na Przelecz Kondracka. Z innych – wedrowka od doliny Kosciel poprzez Przyslow Mietusi, zejscie albo Dolina Bialego , albo wczesniej ku Gronikowi lub nawet ku Nedzowce i z powrotem do wejscia do Doliny Koscieliskiej. To latwe. A inne – coz, jest tego tak wiele, ze wybierac, rpzebierac. Z Muzeow – Muzeum Tatrzanskie, ( oprocz Muzeum Oscypka wspomnianego przez kolezanke wyzej). Galeria Hasiora. Atma. Dom Sabaly. Z dziecmi Centrum edukacji Przyrodniczej TPN. Jedzenie – Bakowo Zohylina wyznio i Niznio – ale swoje trzeba odczekac :) Restauracja Javorina. Na Gubalowce ku jej koncowi – Hionielnik. jedzenie standard, ale widok z tarasu fajny na cale Tatry, i bez takich tlumow, jak tuz kolo kolejki :)
dodany przez MagdalenaT @ 9 listopada 2023 o 19:10. #
Polecam Ziębówkę. Pysznie,góralsko i przytulnie. Miejsce bardzo rodzinne z dała od gwaru i hałasu.Latem polecam jeść na zewnątrz, przy surowych stołach. A czas oczekiwania można skrócić na fantastycznej huśtawce w otoczeniu restauracji.
dodany przez Anita @ 9 listopada 2023 o 19:29. #
Jestem pod wrażeniem- tak spójnego wizualnie wpisu nie było już bardzo dawno. Nic dziwnego, bo polecasz same perełki – miejsca o wyjątkowej estetyce. Na Podhalu króluje estetyczny folklor, który nawet jak autentyczny, czasami bywa wyjątkowo kiczowaty.
Architektura jest spójna o wyrazistej charakterystyce lokalnej, uwarunkowanej położeniem klimatycznym, nie zaśmieca szczególnie krajobrazy. Spadziste dachy zapewniają funkcjonalność. Wnętrza, gdy pozostają w tradycyjnym góralskim stylu, są spójne estetycznie, nawet jak nie lubimy folkloru. Drewniana góralska chata jako pierwowzór jest jak najbardziej ok. Schody robią się, gdy nawet w luksusowych hotelach, a jest to nagminne w Zakopanem – występuje przerost formy nad treścią i estetyczny kicz. Jedynym hotelem z „gwiazdkami” oferującym estetyczne wnętrza, komfort i wspaniałe widoki, który poleciłabym pozostaje Radisson Blu Hotel & Residences.
Najpiękniejsze widoki i bezpośredniość górskiej natury, atmosferę i prawdziwą, namacalną wręcz, magię gór – gwarantują natomiast znajdujące się głównie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego – schroniska górskie PTTK. Nie oferują komfortu – pokoje wieloosobowe i wspólne sanitariaty, ale wiadomo po co są schroniska. Schronisko nad Morskim Okiem leży w bezpośredniej bliskości z jeziorem., a widok jest niesamowity. W zimie spacer po zamarzniętym Morskim Oku to jest przeżycie z innego uniwersum.
Hotel Górski PTTK Kalatówki oferuje pokoje z łazienką, ale standard i estetyka między PRLem i transformacją, ale z każdego pokoju, z jadłodajni oraz tarasu rozprzestrzeniają się fantastyczne widoki na góry – na Kasprowy i kolejkę.
W schroniskach na ogół też żywią bardzo smacznie, a atmosfera i klimat są niepowtarzalne. Chciałoby się mieć wszystko, ale na ogół nigdy tak nie jest.
Mieszkam obecnie w alpejskim kraju i w górach mogę być w każdej wolnej chwili, to jednak atmosferę Tatr w Polsce uważam za niepowtarzalną i wyjątkową.
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 01:17. #
Tylko NIE Zakopane!
Wszyscy pazerni na dudki, i strasznie niemili dla Polaków. Chociaż wyjątki się zdarzają.
Gór są tylko piękne !
dodany przez Katarzyna @ 10 listopada 2023 o 09:17. #
nie jeżdżę na Podhale dopóki konie będą ciągnęły wozy na Morskie Oko !
dodany przez katarzyna @ 10 listopada 2023 o 09:58. #
Dokładnie, ja też.
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 18:31. #
Piękne zdjęcia! I super są te rodzinne swetry w ciemniejszej wersji, będą dostępne przed Świętami?
Pozdrowienia!
dodany przez Laura @ 10 listopada 2023 o 09:59. #
Restauracja Ziębówka przyjazna psom i dzieciom ze ślicznym ogrodem z widokiem na góry. Koniecznie polecam tam deser maliny zapiekane pod kruszonką!
Polecam też muzeum stylu zakopiańskiego w Willi Koliba ( dawny dom Witkacego, zbudowany przez jego ojca Stanisława Witkiewicza ). Można to od razu połączyć z wizytą w Chałupie Gąsieniców ( Muzeum Tatrzańskie) i obejrzeć wnętrzne dawnej chaty góralskiej.
dodany przez Anna @ 10 listopada 2023 o 10:00. #
Unikam Zakopanego, bo nie lubię tłumów, ale kto wie, moze się skuszę kiedyś poza sezonem?
dodany przez Magdalena @ 10 listopada 2023 o 10:42. #
Zdecydowanie polecam wybrać się poza sezonem!
dodany przez Syl @ 16 listopada 2023 o 08:35. #
Fajna cena za hotel! Prawie 800 zł za osobę za noc. Dla Janusza w sam raz. Będzie na co wydać 800+. O przepraszam… chyba nie będzie… :-( :-) :-) :-)
dodany przez Katarzyna @ 10 listopada 2023 o 12:35. #
Pojechaliście wylegiwać się w hotelach? W byle jakim miejscu nie byliście. I w restauracjach tez mieliście czas siedzieć? A gdzie typowe góralskie przysmaki? Hmm? Same swetry i skarpety pokazane. Nie podoba mi się.
Nie chciałoby mi się jechać 800 km żeby posiedzieć w hotelach, nad morzem są ładniejsze.
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 13:09. #
Uwielbiam Tatry, a na jedzenie zawsze wybieramy się do bistro Las – świetna wegańska kuchnia.
dodany przez Monika @ 10 listopada 2023 o 15:11. #
Też polecam to miejsce – mały, klimatyczny lokal i przepyszne jedzenie.
dodany przez Monika @ 10 listopada 2023 o 19:18. #
Jak to dobrze, ze ten wiatr nie wial na rozowo, wtedy zburzyl by te wyimaginowana harmonie.
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 17:14. #
🤣🤣🤣.
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 18:33. #
Poznać kogoś lub coś można tylko raz – a propos, że po raz pierwszy poznałaś góry ;)
dodany przez Anonim @ 10 listopada 2023 o 17:47. #
Czy sweter LAAX będzie jeszcze w jakimś innym kolorze poza kremowym i czarnym :)?
dodany przez Anna @ 10 listopada 2023 o 17:52. #
No ciężko byłoby odnaleźć „dziewiczą magię gór” siedząc w knajpach i hotelach. Instagram niektórym naprawdę spłycił życie do sweterków i restauracji.
dodany przez Górski wypad? @ 10 listopada 2023 o 17:57. #
Z całego serca polecam Hotel Harnaś wraz z restauracją Widok w Bukowinie Tatrzańskiej. Okna ze wszystkich pokoi skierowane są w stronę pasma górskiego, więc zawsze możemy cieszyć oko szczytami Tatr Wysokich. Ciekawostką jest, że jest to hotel wyłącznie dla osób powyżej 15 roku życia.
Polecam również butikową włoską restaurację w Murzasichle – LechaleT. Zjecie tu smaczną pizzę w stylu rzymskim i miło spędzicie czas. Ale uwaga! Lokal jest na tyle mały, że nie przyjmuje grup powyżej 6 osób.
Z kolei, latem – lody. Najsłynniejsze na całym Podhalu lody Żarneckich – mają lokal na Krupówkach, ale polecam również udać się do głównej siedziby w Nowym Targu. Klasyczna receptura i tradycyjne smaki.
dodany przez Anna @ 10 listopada 2023 o 20:25. #
Ostatnio byliśmy w Harnasiu i faktycznie bardzo przyjemny hotel. Przerobiony ze starego domu wczasowego, ma „jedynie” (dla niektórych może) trzy gwiazdki, ale pięknie usytuowany, czysto, dobre jedzenie, miła obsługa. Doczepiłabym się jedynie odrobinę zużytej wykładziny w pokoju, ale byliśmy z psem i może dlatego dostaliśmy taki akurat pokój. Widoki i spokój wynagrodziły tę drobną niedogodność. Natomiast w samym Zakopanem poleciłabym hotel Nosalowy Dwór – przyjazny i zwierzętom i dzieciom.
dodany przez Magdalena @ 12 listopada 2023 o 21:05. #
Och my do Harnasia też zawsze jeździmy z psem :)
Na szczęście coraz więcej miejsc pozwala na pobyt ze zwierzakami!
dodany przez Anna @ 13 listopada 2023 o 20:58. #
Jednak inaczej niż większość odbieram te zdjęcia – nie podobają mi się w ogóle, szaro-bure i ponure, a ta bryja na białym talerzu (2-gie zdjęcie od góry) nie wygląda apetycznie. Wnętrza ładne, minimalistyczne i zupełnie nie klimatyczne. Podsumowując nic nie zachęca na wypad w polskie góry :(
dodany przez Mourry @ 10 listopada 2023 o 22:08. #
Dokładnie. Ja tu widzę dwie wystylizowane pańcie, wraz z równie wystylizowanymi dziećmi i mezami, żeby im do koncepcji pasowały. A na wyjazd w góry spakowały żakiety. Żadnej magii gór ja w tym wpisie nie czuje. To tak naprawdę mogły być zdjęcia z każdego zakątka Polski. Wnętrza zimne, w ogóle z górami się nie kojarzące. Nawet widok na góry – z okna hotelowego.
dodany przez Anonim @ 12 listopada 2023 o 21:07. #
W Zakopanem jest wiele ciekawych miejsc. Które należy odwiedzić. Choćby skocznię narciarską: Wielka Krokiew. Jest ona świadkiem wielu sukcesów polskich skoczków. Zwłaszcza w ostatnich latach. Pozdrawiam. 😍😘
dodany przez Kasia @ 11 listopada 2023 o 08:46. #
Dzień dobry Kasiu!
Czy mogłabyś powiedzieć skąd masz białe (chyba) narciarskie spodnie, które nosiłaś z niebieskim swetrem na IG? Właśnie takich szukam.
Pozdrawiam serdecznie, jak zawsze miło tu zajrzeć 😊
dodany przez Klaudia @ 11 listopada 2023 o 11:07. #
To były spodnie Perfect Moment. W poszukiwaniu wersji budżetowej polecam sprawdzić ofertę Oysho – właśnie wprowadzili model inspirowany tamtym.
dodany przez Aga @ 12 listopada 2023 o 14:48. #
Od lat i poki będę mogła muszę być chociaz raz w roku w Ukochanym Sopocie i przeciwnym biegunie Zakopanem, do którego mam za Slaska dosc blisko. Patrze jak sie zmienia Zakopane a bylo roznie, natomiast same Krupowki sa coraz bardziej uporzadkowanie i mniej tandetne. Powstały przepiękne kawiarnie i nawet galeria mnie nie razi, przeciwnie wieczorem błyszczy się pieknie. My już tylko spacerujemy więc zawsze Kościelisko z zabudową góralską z koniecznie cmentarzem Na Peksowym Brzysku gdzie pochowani są wielcy Polacy. Koniecznie tez piekny kościół na Krzeptuwkach misternie wyrzezbionyma w drewnie. Morskie Oko zawsze ale na wiosnę,nie ma turystów. My zatrzymujemy się w hotelu z „historia” i z sentymentu, Mercur Kasprowy teraz Bachleda (ma piekne spa z basenem z widokiem niepowtarzalnym na Giewont.nigdzie nie ma takiego widoku a zima zjeżdża się na nartach prosto z hotelu na wyciąg na
Szymoszkowa. A latem wyciągiem na Gubałówka ktora tez bardzo się zmienia ,na lepsze. Jeśli chodzi o zjedzenie czegoś pysznego to Pyszne rydze z patelni na prawdziwym maśle w Karczmie Bacówka z kieliszeczkiem ichniego likieru i pstrąg w Karczmie pod Pstragiem a na końcu maly pub z guinesem z beczki! Pozdrawiam i zachęcają
dodany przez Danuta @ 11 listopada 2023 o 15:35. #
Ale czarne rajstopy, torebka i płaszcz w….. GÓRY?
No i ta 4 na czarno przy czarnym stoliku… Brrr. Rodzina Adamsów.
dodany przez Anonim @ 12 listopada 2023 o 18:45. #
Ale za to jak stylowo… We własnym mniemaniu oczywiście.
dodany przez Anonim @ 12 listopada 2023 o 19:51. #
Buty jak na Alaskańską zimę i do tego rajstopki i sukienkowy sweterek 🫣
Góry? Chyba przepych, knajpy i żarcie.
dodany przez Basia @ 12 listopada 2023 o 20:48. #
Kasiu wybierz się naprawdę w góry, a nie pokazuj w rajstopkach spod restauracji….
dodany przez Lili @ 12 listopada 2023 o 21:12. #
Dokładnie, wstan o 5, zrób sobie kanapki, herbaty do termosu (tylko takiego zwykłego, nie dizajnerskiego) i wyjdź na szlak. W końcu poczujesz, że żyjesz.
dodany przez Anonim @ 13 listopada 2023 o 10:01. #
wszystkie przeczucia z komentarzy pod LOTD potwierdzone…Kasia właściwie w górach nawet nie była. Ciekawe, czy tak samo wyglądają jej wypady e Dolomity…przejechać 800 albo 2500 km, żeby posiedzieć w restauracyjce
dodany przez Anonim @ 13 listopada 2023 o 11:35. #
Elita w górach tak się bawi .
dodany przez Anna @ 13 listopada 2023 o 15:47. #
W Zakopanem zawsze jest pięknie, magiczne miejsce.
dodany przez Katarzyna Kozak @ 19 listopada 2023 o 18:46. #
W Zakopanem jest jeszcze wiele innych pięknych miejsc.
dodany przez Katarzyna Kozak @ 20 listopada 2023 o 10:37. #
This place seems heaven. thank you for sharing!!
Miki x
https://www.littletasteofbeauty.com/
dodany przez miki @ 26 listopada 2023 o 20:31. #
Górski domek wygląda wybitnie dobrze. Jak znowu będę jechać do Zakopca to skorzystam. En hotel też ciekawie. Jak mini zamek ;)
dodany przez Marek @ 14 stycznia 2024 o 14:15. #
Jest to piękne miasto i góry są na prawdę ogromne, ale jednak fakt, że mocno podnoszą ceny za wszystkie usługi nie jest fajny. Wielu Polaków woli wyjeżdżać za granicę na urlop, gdyż tam ceny są atrakcyjne, a pogoda pewna. Mamy nadzieję, że się to jednak zmieni.
dodany przez Słoneczny Brzeg @ 6 marca 2024 o 12:02. #