The Fashion Week marathon starts in New York, with the latest collections of top fashion designers. Then, eyes of all fashion lovers turn to London, then Milan, and finally they can participate in the greatest one in Paris. The opportunity to take part in this event was a real honor to me- the last two days was an endless number of great experiences which I would like to tell you about. The same day I arrived at the Charles De Gaulle airport I went to the presentation of the latest H&M Studio collection, which took place in Grand Palais in the heart of Paris.

Prezentacje najnowszych kolekcji czołowych projektantów rozpoczyna tydzień mody w Nowym Jorku, później wszystkie oczy pasjonatów modowego świata zwracają się w stronę Londynu, następnie Mediolanu, aby na koniec móc uczestniczyć w tym najznakomitszym – w Paryżu. Obecność w tym wydarzeniu było dla mnie niezwykłym wyróżnieniem – ostatnie dwa dni to nieskończona ilość wrażeń, z którymi chciałabym się z Wami podzielić. 

Tego samego dnia, w którym wylądowałam na lotnisku Charlesa De Gaulle, udałam się na pokaz najnowszej limitowanej kolekcji H&M Studio, która miała miejsce w Grand Palais w samym centrum Paryża. 

Pokaz przyciągnął mnóstwo gwiazd. W pierwszym rzędzie siedziała między innymi Miranda Kerr, Jessica Alba, czy Olivia Palermo ze swoim narzeczonym. Szybko więc odnalazłam swoje miejsce, sprawdziłam ile mam czasu do rozpoczęcia pokazu i pobiegłam robić zdjęcia :).

sweater / sweter – H&M 

necklace / naszyjnik – River Island

skirt / spódnica – Red Valentino

shoes / szpilki – Zara

bag / torebka – Małgorzata Bartkowiak

Pokaz obejrzałam w towarzystwie Karoliny z Charlize Mystery oraz AlicePoint.

Po pokazie nie mogłam się doczekać, kiedy wyrwiemy się z dziewczynami na kieliszek wina – w końcu niecodziennie możemy cieszyć się obecnością w światowej stolicy mody :).

Następnego dnia czekał mnie szczególny wieczór. Niedaleko miejsca, w którym chwilę wcześniej miał swój pokaz dom mody Lanvin, w École Nationale Supérieure des Beaux-Arts, Gosia Baczyńska, jako jedyna projektantka z Polski, zaprezentowała swoją kolekcję na sezon jesień/zima 2014.  

Tuż po godzinie dwudziestej pierwszej, gdy wszyscy goście zajeli swoje miejsca, w sali rozbrzmiała muzyka Fryderyka Chopina i po chwili pojawiła się pierwsza modelka, prezentując piękną suknie szytą z grubego, ażurowego materiału. Utwory polskiego kompozytora nie były jedynym akcentem nawiązującym do naszej historii. Gosia Baczyńska podkreślała, że inspiracją dla stworzenia kolekcji były zmienne losy naszego kraju. 

Gdy ostatnia modelka zniknęła za kurtyną i na wybiegu pojawiła się Gosia Baczyńska przywitały ją gromkie brawa. Pokaz był przygotowany w najdrobniejszym szczególe. Kolekcja, którą miałam okazje zobaczyć już teraz zbiera świetne recenzje. Nasza rodzima projektantka w pełni zasłużyła na obecność w oficjalnym kalendarzu Paryskiego Tygodnia Mody.

dress / sukienka – Gosia Baczyńska 

bag / torebka – NEW LOOK

shoes / szpilki – Saint Laurent

source: Eastnews