I have read „The magic of tiding up” a few month ago. I approached it with some distance. At first, every next page was like getting the kick of motivation and desire for making some changes, but I still thought that the author was exaggerating, had a small obsessions and cleaning isn't so important after all. Weeks have passed while advices from Marie Kondo’s book got stuck in my head and more and more often I had thoughts like "I must clean this as well".  

***

Książka "Magia sprzątania" trafiła w moje ręce kilka miesięcy temu. Na początku podchodziłam do niej z dużym dystansem. Co prawda, czytając każdą kolejną stronę dostawałam zastrzyku motywacji i chęci zmian, ale w dalszym ciągu wydawało mi się, że autorka przesadza, ma natręctwa, a samo sprzątanie nie jest przecież wcale takie ważne. Tygodnie mijały, a rady Marie Kondo w dalszym ciągu tkwiły w mojej głowie i coraz częściej łapałam się na myśli "to też muszę posprzątać". 

   Jak się okazało, fenomen metody "konmari" ogarnął cały świat. Książka sprzedała się w ponad trzech milionach egzemplarzy, a Marie Kondo została uznana za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób na świecie przez prestiżowy magazyn "Time". Na początku tego tygodnia Marie Kondo przyjechała do Polski aż z Japonii, gdzie mieszka na stałe. Nie mogłam więc przegapić tej okazji!

   Najsłynniejsza czyścicielka na świecie okazała się być śliczną, bardzo drobną dziewczyną o buzi nastolatki. Ale gdy tylko zaczęła opowiadać o swojej filozofii, technikach i doświadczeniach z klientami, którzy prosili ją o pomoc w posprzątaniu domu, od razu zauważyłam, że jej niewinny wygląd kryje naprawdę silną osobowość. "Nie potrzebujesz więcej miejsca, tylko mniej rzeczy" – to motto najbardziej zapadło mi w pamięć, nauczyłam się też składać skarpetki i t-shirty (myśłałam, że robię to bardzo dobrze, ale okazało się, że nie wiem nic o gospodarowaniu przestrzeni i układaniu rzeczy na półkach). Przede wszystkim jednak, wsłuchując się w słowa Marie Kondo, znów przypomniałam sobie o tym co ważne, a co zbędne. I nie mówię tu tylko o tym, co trzymamy w mieszkaniu. 

   "Magia sprzątania" trafiła więc do mojego nowego pudełka InspiredBy, które już teraz można zamówić tutaj. Wiem, że będzie ona dla Was świetną inspiracją, tak jak dla wielu moich koleżanek, które nawet kilka miesięcy po lekturze wciąż zachwycają się tą książką. 

  Jeśli chodzi o otaczanie się przedmiotami dającymi radość (główne założenie filzofii konmari), starałam się wybrać dla Was najpiękniejsze i najlepsze rzeczy, których używanie będzie prawdziwą przyjemnością. 

Produkty w moim pudełku InspiredBy:

 

1. Magia sprzątania

Bałaganiarstwa się nie dziedziczy, nie jest ono także związane z brakiem czasu, to raczej nagromadzenie błędnych przekonań o porządkowaniu. Autorka pokazuje, jak skutecznie zmienić nawyki.

2. Etre Belle zestaw upominkowy

W eleganckim, sygnowanym logiem Etre Belle etui, znajduje się klasyczne pióro oraz Etre Belle Mascara Lash X-Press & Hyaluronic, która pozwala uzyskać efekt porównywalny do przedłużenia rzęs.

3. Kosmetyczka Batycki

Elegancka, ekskluzywna, idealna dla wszystkich ceniących sobie funkcjonalność, prostotę i ponadczasową formę. Wykonana z wysokiej jakości skóry.

4. krem odżywczy BIO IQ

Ten lekki nawilżająco-odżywczy krem o przyjemnym, świeżym zapachu stworzony jest z najlepszych składników pochodzenia roślinnego. Kwas hialuronowy zapobiega utracie wody, odmładza skórę, spłyca istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych.

5. Balsam do ust Delia

Balsam zawiera pielęgnująco-ochronne składniki, dzięki którym usta stają się piękne, zdrowe i apetycznie pachnące.

 
Mam nadzieję, że te produkty sprawiają Wam taką przyjemność jak mi :) Miłego wieczoru!