Przez ostatnie kilka miesięcy, przez mój stolik nocny przewinęło się kilka ciekawych książek, które postanowiłam Wam polecić. Chciałabym też zapytać Was o pozycję, do których jeszcze nie zajrzałam, a zastanawiam się, czy aby na pewno warto to zrobić :). 

Follow my blog with bloglovin!

"Coco Chanel" autorstwa Justine Picardie, to szczegółowo opisana historia życia największej kreatorki mody wszech czasów. Jeśli lubicie biografie to ta, też z pewnością przypadnie Wam do gustu. Jeśli natomiast preferujecie mocno wciągające powieści, to możecie czuć się odrobinę zawiedzeni i nie dotrwać do końca ;). Ja biografie lubię i ta też mi się podobała:).

"Magia stylu" to przede wszystkim piękny album, przedstawiający największe ikony stylu minionych lat:  Coco Chanel, Katherine Hepburn, Marilyn Monroe, Audrey Hupburn, Grace Kelly, Jaqueline Kennedy, Brigitte Bardot, Mary Quant, Twiggy oraz Lady Diana. Pieczołowicie wybrane fotografie przyciągną naszą uwagę na długie godziny.

Jako osoba studiująca Seksuologię nie mogłam powstrzymać się przed przeczytaniem trylogii o Christianie Grey'u (dotrwałam do samego końca;)). A Wy co myślicie o tej głośnej powieści?

Być może, część z Was pamięta zabawną scenę, w której Anne Hathaway grająca świeżo zatrudnioną asystentkę w książkowym odpowiedniku Vogue’a ,  nie potrafi zapisać na kartce nazwisk słynnych projektantów mody i prosi o przeliterowanie słowa Gabbana. Dziś nie miałaby już tego problemu, bo pewnie sięgnęłaby po nowowydaną pozycję Marnie Fogg "Od Chanel do Versace". 

Niestety nie miałam jeszcze okazji przeczytać książki "Piąta Aleja". Zastanawiam się, czy znajdę w niej cokolwiek, co nie pojawiło się wcześniej w innych pozycjach dotyczących Audrey i Śniadania, więc jeśli ktoś z Was miał styczność z tą książką to będę bardzo wdzięczna za jej ocenę:).

"Oczyszczenie" to książka, do której  (póki co bezskutecznie) zachęca mnie moja mama. To podobno dobra literatura z ciekawą intrygą, o czym pewnie niedługo sama się przekonam :).

A Wy co czytałyście w ostatnim czasie? Znalazłyście książki godne polecenia?