płaszcz – MLE Collection / legginsy – Mango // torebka – Bottega Venetta // buty – New Balance (model W990GL5) // bransoletka – YES // perfumy – Diptyque Eau Duelle //

   Fotografię Jamesa Deana, który samotnie przechadza się w deszczu w samym środku Time Square, znamy wszyscy. Ubrany w długi, wełniany płaszcz, zgarbiony z zimna, z papierosem luźno zaciśniętym w ustach, przemierza Manhattan, który dopiero budzi się do życia po ciężkiej nocy. Dzień nie był wtedy najpiękniejszy, podobnie jak ten dzisiaj – w Sopocie. Autor zdjęcia, Dennis Stock, podobno nie był zachwycony, gdy wyjrzał z samego rana za okno. Nie miał pojęcia, że właśnie ta posępna atmosfera pomoże mu stworzyć jeden z najsłynniejszych obrazów Nowego Jorku.

    James Dean prawdopodobnie niewiele myślał o swojej stylizacji, ale wpisał się w ten mglisty i mokry poranek idealnie. Przed nami sporo takich poranków – co prawda nie w Nowym Jorku, ale za to z idealnym grafitowym płaszczem.

    Od jakiegoś czasu bardzo unikam podawania Wam dokładnej daty premiery konkretnych produktów w MLE – niestety często jest tak, że coś Wam obiecam, a z niezależnych przyczyn wydłużają nam się okresy produkcji i muszę przed Wami świecić oczami. Tym razem mogę być jednak pewna, że płaszcz pojawi się 15 października (będzie miał w składzie 70% wełny, 20 poliestru i 10 poliamidu). Jest więc jeszcze trochę czasu aby się nad nim zastanowić – póki co podsuwam Wam parę stylizacji, które na pewno sprawdzą się tej jesieni.  

dżinsy – Arket // sweter – Arket // torebka – Savette // mokasyny – The Row // okulary – The Thea // perfumy – Sana Jardin Paris //

spodnie – Mango // sweter – Mango // buty – UGG // torba – Longchamp //