biały kostium i klapki – Simple

książka – "Księga gaju laurowego i inne eseje"

wiklinowy kosz – ZARA HOME

skórzany pasek – H&M

   „Oj Kochanie, za dużo to Ty się dziś nie nachodziłaś" słyszę za uchem, gdy przeglądam swoją aplikację do mierzenia kroków. Oczywiście w mgnieniu oka odbijam piłeczkę i wystrzeliwuję w stronę męża kilkunastoma argumentami, które w skrócie mówią o tym, że jestem zbyt zajęta aby chodzić w kółko dla rozrywki i, że tak w ogóle, to ja i tak bardzo dużo się ruszam. Ale prawda jest taka, że (chociaż nie powiedziałam tego na głos) sama byłam rozczarowana faktem, że liczby, które pojawiają się na ekranie mojego telefonu w ostatnich dniach są tak skromne.

  Wszystko do nadrobienia! Zwłaszcza, że moja letnia garderoba już od dłuższego czasu wpisuje się w styl życia klasycznego chodziarza. Płaskich butów mam nieporównywalnie więcej od tych na obcasie (a jeśli chodzi o letnie obuwie to już w ogóle), a moda w ostatnich kilku sezonach naprawdę staje na wysokości zadania, bo nie dość, że rzadziej promuje szpilki (mam nadzieję, że ten rodzaj obuwia z czasem pożegnamy tak samo jak sto lat temu gorsety), no i wciąż uznaje kroje niekrępujące ruchów, które mają miękko opływać sylwetkę, a nie ją krępować. Nie mam też wymówek dotyczących „dresscode'u" – ziś bez problemu można stworzyć zestawy, które są eleganckie, nadają się nawet na oficjalne spotkania, a jednocześnie są bardzo wygodne i spokojnie można nich pospacerować do urzędu, warzywniaka czy logopedy. No właśnie! Do tego ostatniego pójdziemy dziś pieszo. No właśnie – jak myślicie? Czy moda odpowiada na zapotrzebowanie dzisiejszego świata i wie, że coraz częściej będziemy poruszać się o własnych siłach?

   Aplikacja, o które wspomniałam na samym początku nazywa się STEPLER (tu możecie pobrać aplikacje) ma ona zachęcać do ruchu i zdrowych nawyków. Liczy Twoje codzienne kroki i przelicza je na punkty, a te można później wymienić na jakieś nagrody (produkty, zniżki lub usługi). Namacalne gratyfikacje to jedno, ale z mojego punktu widzenia najważniejszym zadaniem (które zresztą błyskawicznie aplikacja realizuje) jest wykształcenie w nas wewnętrznej motywacji do tego aby chodzić więcej.