Wpis powstał we współpracy z marką Balagan. 

 

Buty – BALAGAN

puchowa kamizelka – 303 Avenue

sweter z moherem – MLE (obecna kolekcja, model Laax)

pikowana kurtka – MLE (stara kolekcja)

jedwabna apaczka – Toteme

 

  Odkrywam na nowo polskie góry i muszę przyznać, że to poniekąd Wasza zasługa. Część z Was pewnie pamięta, że od lat moje serce bije mocniej, gdy tylko usłyszę o Val di Fiemme czy Cortinie d’Ampezzo we włoskich Dolomitach, ale przyszedł czas, aby się przełamać i odkryć na nowo miejsca, które jak przez mgłę pamiętałam z dzieciństwa.  Wrócę do Was z moimi zakopiańskimi poleceniami, gdy tylko zjem ostatniego (prawdziwego!) oscypka, a tymczasem zostawiam Was z niedzielnym wpisem.

  Ale tutaj też pojawi się mały mariaż włoskich i polskich gór. Cortina to od dawna stolica zimowej mody i zawsze gdy miałam okazję odwiedzić to miejsce, uwielbiałam przesiadywać przy kawiarnianym stoliku (lokalsom w ogóle nie przeszkadza siedzenie na zewnątrz przy minus dziesięciu) z jakimś rozgrzewającym napojem w dłoni i przyglądać się przechodniom. Jako fanka klasyki wyglądałam tam chyba nieco pospolicie – za to od kobiet, które mnie mijały nie można było oderwać wzroku. Ach jak pięknie one łączyły efekt regionalnego rzemiosła z modą! Znakiem szczególnym były górskie trzewiki, wiązane aż nad kostkę, pięknie wykonane, a jednocześnie bardzo funkcjonalne, jeśli chciało się korzystać z uroków gór (a nie tylko siedzieć w kawiarni ;)). Można je było znaleźć w tamtejszych sklepach i nigdzie indziej.  

  Zazdrościłam bywalczyniom Cortiny nie tyle butów, co odwagi w łączeniu nieoczywistych ubrań i dodatków. Chociaż, nie powiem, butom też przyglądałam się nie raz. Gdy polska marka Balagan pokazała mi swój nowy projekt aż podskoczyłam. Niby podobne do tych, które widziałam na włoskich deptakach, ale jednak inne, bardziej minimalistyczne, no i z tym cudownym ociepleniem wewnątrz z czystej wełny owczej. Wzięłam je do Zakopanego i mam nadzieję, że po Cortinie też z dumą się w nich przejdę :). 

  Kod MLE20 daje 20% zniżki na wszystkie nieprzecenione produkty w sklepie BALAGAN (ważny do końca listopada).