"The end wit eating and sitting around in the house" – I made such decision this weekend, and then I got to baking a tart with salted toffy filling and pistachios, just to again spend definitely too much time in front of the computer. I could easily say the time was wasted, since I promised myself "wege healthy active weekend" and end up on the sofa once again with small crumbs all over me. But at least I found a few interesting links for you. So, this time I invite you for November portion of the inspirations and the novelties. Have a nice evening! 

***

 "Koniec z objadaniem się i bezczynnym siedzeniem w domu" – taką decyzję podjęłam w ten weekend, po czym zabrałam się za pieczenie tarty z solonym kajmakiem i pistacjami, a później spędziłam zdecydowanie zbyt wiele czasu przed komputerem. Mogłabym uznać ten czas za zmarnowany, bo przecież obiecałam sobie "wege healthy active weekend" a skończyłam na kanapie, zasypana okruszkami ciasta, ale przynajmniej znalazłam dla Was kilka ciekawych linków. Zapraszam na kolejną, tym razem listopadową porcję inspiracji i nowości. Udanego wieczoru!

1. Zacznę od kolejnego ciekawego kanału na youtube. Dlaczego by nie zajrzeć do szafy Olivii Palermo czy Lily Allen? Do ich garderoby wprowadzi Was brytyjski VOGUE.

2. Powieść "Jedz, módl się, kochaj" znają wszyscy. Do księgarni wchodzi właśnie kolejna książka Elizabeth Gilbert. "Wielka Magia" ma inspirować i motywować. Autorka, z pewną dozą poczucia humoru, przenosi nas w świat sławnego pisarza, pokazuje jak wygląda proces tworzenia i zachęca do twórczej ciekawości. 

3. Czy ktoś z Was ma problemy ze snem? Znalazłam świetny artykuł o kilku faktach dotyczących bezsenności oraz z rysunkami, pomagającymi nam przygotować swoją sypialnię tak, aby przespać całą noc. Zapraszam tutaj.

4. Noszenie mocnych kolorów wymaga wprawy i odrobiny wyczucia. Net-a-porter przyszło nam z pomocą i przygotowało filmik, o tym jak nosić kolor jesienią. Mi podobają się tylko niektóre z przedstawionych strojów, a Wam? Zapraszam tutaj.

5. "Gwiazdorska metamorfoza rzęs" to hasło reklamowe nowej dwufazowej maskary FalseLash SuperStar L'Oreal, którego twarzą została Jennifer Lopez. Brzmi nieźle, ale jak jest naprawdę? Dobrze wiecie, że mocny makijaż i idealna fryzura nie są moimi atutami. W ostatnich tygodniach, z okazji spotkań autorskich, musiałam się jednak trochę przyłożyć do tego tematu, a ten tusz bardzo dobrze wywiązał się z obietnic (ładnie pogrubia i wydłuża rzęsy). Polecam! :)

6. Koleżanka przesłała mi ostatnio link do testu "którą polską blogerką jesteś?". Zrobiłam go z ciekawości, ale… wynik mnie nie zaskoczył ;). Jeśli koś chce spróbować to zapraszam tutaj.

7. Polskie marki rosną w siłę! W mojej szafie coraz więcej jest rzeczy od rodzimych projektantów. Do kolekcji dołączyła właśnie torebka marki Mongrei (to ten model, który miałam na spotkaniu autorskim w Poznaniu).

8. Polska marka Sugarfree dodała do sklepu internetowego kilka nowych modeli. Moją sukienkę nosi się świetnie (teraz widzę, że trochę się pogniotła od siedzenia na kanapie ;)).

9. Blog o pięknych miejscach w Polsce, kilku z nich na pewno nie znałyście: 1001miejsc.pl

10. Są takie rzeczy, które kupujemy chociaż tak naprawdę już je mamy. Podsyłam Wam mały artykuł o dwunastu rzeczach, których prawdopodobnie mamy za dużo. Zapraszam tutaj

11. Dla tych z Was, którzy poszukują inspiracji podsyłam ciekawą tablicę na Pintereście. Idealna dla fanek klasycznego minimalizmu. Link tutaj.

   No i dotarłyśmy do końca. Śpijcie spokojnie i nie siedźcie za długo przy komputerze ;).