It should be thick, long and made of good quality material, trendiest are those with wide turtle neck. In my closet I already have white, chunky-knitted, mid thigh sweater, however I would like to have also a bit shorter and narrower version. This one fits my other half too, and we defintely wear clothes in different sizes :)). If you don't have this kind of sweater in your closet, you should definately buy one. It will look perfectly with black, skinny pants, jodhpur boots and elegant coat, and on weekends with jeans and green parka jacket.

Powinien być gruby, długi i wykonany z dobrego materiału. Najmodniejsze (i najcieplejsze) to te z szerokim golfem. W swojej szafie mam już grubo pleciony biały sweter do połowy ud (możecie go zobaczyć tu i tu), ale z chęcią przygarnęłabym trochę krótszy i węższy (bo ten nie jest za mały nawet na moją drugą połówkę, a nosimy różne rozmiary:)). Jeśli w swojej szafie nie posiadacie takiego swetra, to czas to zmienić. Będzie wyglądał świetnie z czarnymi rurkami, sztybletami i eleganckim płaszczem, albo w wersji weekendowej – z jeansami i zieloną parką z kapturem. 

Najpiękniejszy model jaki znalazłam jest marki Emerson Fry (zdjęcia poniżej). Podejrzewam, że w rzeczywistości wygląda równie dobrze jak na zdjęciach, ale jego cena skutecznie odstrasza. Znalazłam więc dla Was tańsze odpowiedniki, które także powinny się sprawdzić :).

MBYM – 269 zł

SHEINSIDE – 36 $ 

Monki – 33 euro

H&M – 129,99

A co Wy myślicie o jasnym, grubym swetrze?