Amongst tons of popular high street stores, it is hard to hear about some niche brands. Instead focusing on an huge advertising campaigns, they are creating excellent, high quality products, patiently clearing their way to the success. Sometimes, when I come across another new brilliant Polish clothing, I wonder how come nobody told me about it before. Below you will find a few Polish brands that are worthwhile knowing. If you haven’t hear about them yet, it’s about time.

***

Wśród ogromnej ilości popularnych sieciówek, trudno usłyszeć o niektórych niszowych markach. Zamiast skupiać się na ogromnych kampaniach reklamowych, tworzą one świetne jakościowo produkty, cierpliwie torując sobie drogę do sukcesu. Czasem, gdy natknę się na kolejną genialną polską odzież, zastanawiam się, jak to jest, że nikt nie powiedział mi wcześniej o jej istnieniu. Poniżej znajdziecie kilka polskich marek, które warto znać. Jeśli jeszcze o nich nie słyszeliście, czas najwyższy.

 

THIS IS NON

thisisnon 6 (Kopiowanie)

Marka została stworzona przez dwie warszawskie architektki, co widać w umiłowaniu do minimalistycznej, wręcz surowej formy i prostych linii. THISISNON skupia się na tworzeniu ponadczasowych krojów, którym nie straszne szybko zmieniające się trendy. Mimo krótkiej obecności na rynku, marka została dostrzeżona i doceniona przez międzynarodowe media.

thisisnon 4 (Kopiowanie)

thisisnon 2 (Kopiowanie) thisisnon 3 (Kopiowanie) 

 

Secret Life

secret life 2 (Kopiowanie)

Odzież Secret Life to czysta swoboda. Codzienność zamknięta w prostych, wygodnych formach, momentami można również dostrzec zapożyczenia z męskiej garderoby. Oszczędna klasyczna paleta barw i świetne materiały zadowolą wielbicieli popularnego stylu normcore oraz tych, stawiających po prostu na dobrą jakość. Marka ma za sobą już parę świetnych sezonów, oby tak dalej. 

secret life 5 (Kopiowanie) secret life 3 (Kopiowanie)  secret life (Kopiowanie)

 

Sylwia Majdan

Sylwia Majdan 1 (Kopiowanie)

Na przymiarkę do szczecińskiego atelier przyjeżdżają do niej klientki specjalnie z Warszawy. Można więc śmiało przyznać, że Sylwia Majdan osiągnęła sukces. Na Polskim rynku funkcjonuje już dziesięć lat. Jej projekty są niezwykle kobiece. Ja cenię je za uniwersalność. 

Sylwia Majdan 2 (Kopiowanie)  Sylwia Majdan 6 (Kopiowanie)

Sylwia Majdan 5 (Kopiowanie)

 

Borko

borko 5 (Kopiowanie)

Marka Borko postawiła sobie za główny cel by kobieta "mniej czasu poświęcała na ubiór, a więcej na życie". Klasyka łączy się tu z nowoczesnością, a główny nacisk nastawiony jest na wygodę. W tym wszystkim piękne i starannie wykonane ubrania nie utraciły jednak na kobiecym charakterze.

borko 7 (Kopiowanie)

 borko 3 (Kopiowanie) borko 4 (Kopiowanie)

 

303 Avenue

303 avenue 5

"Wielka moda mieści się w małej szafie" to motto założycielki marki Marzenny Niemoczyńskiej. Materiały sprowadzane z Włoch i Francji zapewniają najwyższą jakość. Prostota i ponadczasowość to znaki rozpoznawcze 303 Avenue. Piękna estetyka i subtelne formy urzekają. Macie w szafie coś od 303 Avenue?

 

303 avenue 2 303 avenue 3 303 avenue 4

Drogie Czytelniczki, jeśli znacie polskie marki, tworzące ciekawe, klasyczne i dobrej jakości ubrania, to koniecznie podeślijcie ich nazwy w komentarzach :).

Miłego dnia!