I guess, that every woman had experienced a morning panic connected with choosing an outfit at least once in her life. (Oh, how I wish it was only once!) In the morning, when I’m  in a hurry my room can turn into a landscape after a hurricane. I try to chose my outfit the day before, but when the weather report was wrong or when my plans have suddenly changed, I have to start the whole process again. I decided to make my (and your dear readers) life easier  by thinking of an ideal sets for couple of occasions, in hope it will speed up the moment of leaving the house. Below you will find a piece of advice I try to use myself.

Chyba każda z nas, przynajmniej raz w życiu, przeżyła poranną panikę związaną z doborem stroju (ach, żeby tylko raz!). Kiedy naprawdę się spieszę, mój pokój przypomina miejsce przez które przeszedł huragan, a skutki tej porannej przypadłości obserwuję głównie popołudniami, po powrocie do domu. Od jakiegoś czasu, staram się więc wybierać swój strój dzień wcześniej. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy na nic się to zdaje – wystarczy niesprawdzona prognoza pogody, czy nagła zmiana planów i cały proces wymyślania odpowiedniego stroju trzeba zaczynać od nowa. Postanowiłam więc stworzyć zestawy idealne, które ułatwią mi, oraz Wam, drogie Czytelniczki, życie i usprawnią poranne wyjście z domu. Poniżej znajdziecie kilka rad, które od dłuższego czasu staram się wcielać w życie.

1. H&M 29,90 2. TopShop 180zł 3.TopShop 315zł 4. COS 130zł 5. Zara 89,90zł 6. Pull&Bear 110zł

Na co dzień

Każda firma odzieżowa ma w swojej ofercie klasyczne produkty z tak zwanej linii basic. Aby uniknąć codziennych rozterek, w każdej szafie powinny znaleźć się przynajmniej kilka takich rzeczy. Biały t-shirt, świetnie leżące jeansy, szary kardigan to tylko niektóre klasyki. Powiało nudą? Możliwe, ale dzięki różnym dodatkom jesteśmy w stanie sprawić, że każda z nas będzie wyglądać niepowtarzalnie.

 

1. OYSHO 29,90zł 2. Mosquito 79,90zł 3. ALDO 330zł 4. House Of Mima 79zł 5. Dior 469zł 6. Zara 299zł

Na radkę

Na randki zawsze wybieram spódnicę lub sukienkę. Tak jak w przypadku stylizacji na codzień, warto mieć swego rodzaju bazę, którą będziemy łączyć z innymi rzeczami. Jeśli mamy w szafie ukochane szpilki, sprawdzony żakiet i czarną spódnicę to już połowa sukcesu. Teraz wystarczy dodać chociażby biały t-shirt, który przełamie eleganckie elementy. Odrobina biżuterii i ukochany zapach będą idealnym dopełnieniem.

 

 

1. Clarins 69zł 2. Asos 200zł 3. Manzana 99zł 4. Mango 469zł 5. Michael Kors 1350zł 6. TopShop 219zł

Na spotkanie biznesowe

Strój to jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwraca uwagę nasz klient, kontrahent lub pracodawca, więc jeśli z rana spieszymy sie na ważne spotkanie, nie warto na siłę kombinować. Biznesowy dress code zależy od wielu kwestii – branży w jakiej pracujemy, miejsca spotkania i stanowiska, które zajmujemy, ale zawsze warto wyglądać schludnie i nie pokazywać zbyt wiele. 

 

 

1. Asos 40zł 2. Cubus 180zł 3. Zalando 59zł 4. Benetton 64zł 5. Nike 529zł

Na weekend

Uwielbiam weekendy ponieważ w tym czasie mogę sobie pozwolić na większą swobodę. Nie gonią mnie żadne terminy ani spotkania, więc mogę śmiało wskoczyć w jenasy i buty na płaskiej podeszwie. 

1. Zalando 329zł 2. Mango 269zł 3. Essie 40zł 4. Mango 229zł 5. House of Mima 39zł

Na wesele

Przede wszystkim należy pamiętać, aby wybrać strój, który nie przyćmi panny młodej. W ofertach sklepów internetowych znajdziemy mnośtwo sukienek idealnie nadających się na tę okazję. Strój należy dobrać do charakteru wesela – inaczej ubierzemy się w przypadku skromnej uroczystości, zorganizowanej jedynie dla najbliższych, a inaczej na wielkie przyjęcie w eleganckim miejscu. W pierwszym przypadku najlepiej postawić na skromną sukienkę koktajlową, w drugim możemy pozwolić sobie na przykład na długą elegancką suknię. W obu wypadkach należy jednak pamiętać, aby nie zakładać sukienki o długości mini – uroczystość zaślubin i wesele to nie impreza w klubie.