Nie każdy z nas zna się na modzie, co wcale nie powinno nam przeszkadzać świetnie wyglądać. Nie martwmy się jeśli nie do końca rozumiemy urok lansowanych w tym roku skórzanych sukienek czy pierścionków z jeleniami – jeśli ktoś potrafi wykorzystać najbardziej zaskakujące tendencje,  to bardzo dobrze, a jeśli nie, to zawsze możemy posłużyć się ukochaną i nieprzemijającą klasyką. 

   Być może niektórym ciężko w to uwierzyć, ale istnieją takie części garderoby, które po odpowiednim dopasowaniu do sylwetki i drobnym, co sezonowym modyfikacjom, będą modne zawsze. 

   Pierwszą rzeczą, którą chciałabym przedstawić  i o której już nie raz wspominałam, to trencz. Niektóre z Was pewnie powiedzą, że to nic odkrywczego, że trencz jest noszony od 50 lat, a stylizacje z nim są po prostu nudne. Jednak w życiu codziennym większość z nas nie ubiera się po to, aby zaimponować przypadkiem spotkanym stylistkom. Nosząc trencz przez cały rok (wczesną zimą na ciepłe swetry, dodając szalik, jesienią i wiosną do wszystkiego, a latem broniąc się przed chłodnymi wieczorami w trakcie drogi na imprezę) być może nie zostaniemy uznane za nowe ikony stylu, ale zastanówmy się, czy aby na pewno na tym nam zależy. Dla mnie istotna jest funkcjonalność stroju: nie ważne czy idziesz na zakupy, czy odbierasz dzieci ze szkoły, czy idziesz do pracy, czy na kolację do restauracji, zakładasz trencz, przepasasz go w pasie, podkreślając jednocześnie talie i wychodzisz:).

płaszcz i baletki – Zara (289 zł i 119zł)

torebka – własność mamy (bez obaw, to nie Hermes:))

 

 

   Marynarka plus jeansy to zestaw, w którym mogłabym chodzić non stop. Co więcej jeśli już zdarzy mi się wybrać coś innego, to widząc tego dnia kobiety, które postawiły na żakiet i jeansy, zawsze zastanawiam się, co mnie podkusiło do zrezygnowania z mojej ukochanej kombinacji. Jeśli więc stojąc przed szafą nie macie żadnego oryginalnego pomysłu na swój dzisiejszy strój (u mnie to zaburzenie ma niestety charakter chroniczny), to nie kombinujcie! Marynarka, biała bluzka, jeansy i do wyboru: szpilki lub baletki. To się naprawdę nie może nie udać.

żakiet – www.perhapsme.com

torebka i spodnie – Zara

buty – Prima Moda

t-shirt – River island