Rano nigdy nie mam czasu! Domyślam się, że większość z Was ma podobny problem. Ponieważ praktycznie zawsze mam ochotę pospać dłużej niż pozwala mi na to plan dnia, to nawet gdy nastawię  budzik wcześniej, aby przygotować sobie śniadanie, to i tak kończy się na trzech dodatkowych "drzemkach"  oraz wyjściem z domu bez śniadania. W lato mam jednak na to sposób – jako straszny łasuch z rana lubię zjeść coś słodkiego, wykorzystuję więc owoce sezonowe i moją ukochaną bitą śmietanę. Wszystko przygotowuję poprzedniego dnia – jeśli w ogóle można to  nazwać przygotowaniem. Rano po otwarciu lodówki uśmiecha się do mnie ubita śmietana i umyte owoce – idealne połączenie do oglądania programów informacyjnych i czytania gazety. Nie jest to najbardziej syta rzecz na świecie, ale dzięki temu nie wychodzę z domu na czczo!

Tym razem wybrałam borówkę amerykańską (maliny, poziomki, truskawki czy zwykłe jagody też będą jak najbardziej ok).

Substancje zawarte w tych owocach zmniejszają zagrożenie chorobami serca. Obniżają poziom niepożądanego cholesterolu LDL, zwiększają zaś zawartość korzystnego dla zdrowia HDL. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy jest nieoceniona przy zapobieganiu wielu chorobom i stanowi element profilaktyki przeciwnowotworowej.

Jeśli jeszcze nie widzieliście sposobu na ubicie śmietany lub po prostu chcielibyśmy obejrzeć ten post jeszcze raz, to zapraszam do skorzystania z linku poniżej:)

Ostatni moment