Długo zwlekałam ze stworzeniem postu na temat mojego ulubionego uczesania. Miałam jednak swoje powody :). Ciężko jest zademonstrować ułożenie tej fryzury tak, aby było to dla Was naprawdę pomocne. Dzisiejsze zdjęcia mają być dla Was raczej delikatną wskazówką, ponieważ ostateczny wygląd tego uczesania zależy przede wszystkim od rodzaju naszych włosów.  W najlepszej sytuacji są te z Was, które mają długie i kręcone włosy (kok będzie miał dużą objętość). W przypadku  cienkich włosów, krótszych niż do ramion, sytuacja jest raczej beznadziejna :/.

Największą zaletą tego uczesania jest to, że można je wykonać nawet  wtedy, gdy nasze włosy są kompletnie nieułożone. Tak jak już kiedyś wspomniałam, jeśli pozostawię włosy do wyschnięcia to lekko się pofalują (jak widać na załączonym obrazku, po jednej stronie trochę bardziej niż po drugiej…) i w mojej ocenie nie wyglądają za dobrze. Aby moje lenistwo w układaniu włosów nie wyszło na jaw, wykorzystuję ten szybki sposób. Jeśli chcę aby kok nie był zbyt gładki i miał większą objętość, nie wyczesuję włosów, tylko od razu zbieram je w dłoń. 

Im wyżej złapiemy włosy, tym lepiej, wysokie upięcia wydłużą nam szyję i pokreślą linie szczęki.

Przekładanie włosów przez gumkę nie różni się zbytnio od związywania włosów w kitek, z tą różnicą, że nie przekładamy włosów do końca. 

Wiem, że instrukcja jest dosyć lakoniczna, w związku z tym radzę ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Poniżej wklejam link do filmu, który mam nadzieję rozjaśni Wam wszystko:)

http://www.youtube.com/watch?v=sJ_nMgZUlQE