KRÓTKI PORADNIK ROZSĄDNEJ PLAŻOWICZKI:

1. Przed wyjściem z domu zastanów się czy aby na pewno wybrałaś dobry kostium. W zależności od tego co planujesz robić na plaży, Twój kostium powinien być albo skąpy (leżenie, opalanie, ewentualnie rozmowa przez telefon) albo wygodny i nie krępujący ruchów (kąpiel w morzu, opieka nad dziećmi, pogoń za panem roznoszącym lody)

2.Dobre miejsce to podstawa! Znajdując więc swój kawałek piasku na plaży pamiętaj o dwóch rzeczach: niech będzie oddalony od śmietnika (poza przykrym zapachem mogą nas nękać osy…), upewnij się, że blisko Ciebie nikt nie gra w piłkę – odgłos odbijanej piłki zawsze będzie generował w Tobie lęk, że zaraz czymś dostaniesz.

3. Weź ze sobą coś do czytania. Najlepiej żeby lektura była lekka (dosłownie i w przenośni). Przy żarze lejącym się z nieba nasz mózg nastawia się raczej na chłodzenie niż chłonięcie wiedzy.

4. Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych – ochronisz w ten sposób okolice oczu i nie będziesz się martwić brakiem makijażu.

5. Do znudzenia będę powtarzać abyś pamiętała o filtrach. Wiem, że szybkie zdobycie opalenizny jest bardzo kuszące, ale nie tylko dla Ciebie, wolne rodniki czyhające na Twoją skórę, też nie mogą się tego doczekać!

6. Większy ręcznik równa się lepszy ręcznik, ZAWSZE.