Today's post certainly has something to do with a little nostalgia caused by awaiting the white fluff outside the window. I think It’s still a bit too soon to decorate home for Christmas, but a gentle refresh and adding some bright accessories certainly can't hurt. If you also long for a beautiful pure white color, hopefully today’s article will suit your taste.

Dzisiejszy post z pewnością ma coś wspólnego z małą nostalgią spowodowaną wyczekiwaniem na biały puch za oknem. Na świąteczne przystrajanie mieszkania jest według mnie jeszcze odrobinę za wcześnie, ale delikatne odświeżenie i dodanie jasnych dodatków na pewno nam nie zaszkodzi. Jeśli również tęsknicie za piękną czystą bielą, to może dzisiejszy wpis przypadnie Wam do go gustu.

Kolor biały cieszy się dużą popularnością w aranżacji wnętrz. Nic dziwnego! Poza tym, że jest modny oraz pasuje do wszystkiego, jest również praktyczny. Optycznie powiększa wnętrze, dzięki niemu przestrzeń wydaje się jaśniejsza i czystsza. To właśnie dlatego zyskał taką popularność w Skandynawii, gdzie w ciągu roku do wnętrza wpada mniejsza ilość słońca. Biel jest ponadczasowa i odnajduje się w każdym stylu. Aby uniknąć surowego efektu laboratorium, możemy przełamać biel takimi dodatkami jak miękkie, puszyste tkaniny czy przytulne detale w ożywionych kolorach. W skandynawskim wnętrzu często wprowadza się surowe drewno i stonowaną gamę kolorów. Całość tworzy spokojny, prosty ale też przyjazny klimat. W stylu prowansalskim wokół bieli aranżuje się naturalne materiały jak drewno, len, wiklina z kolorami écru i pastele. Dobrze dobrany odcień na ścianach sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Jeśli kochacie minimalizm i spokój, jaki można odnaleźć w czystej bieli, mam nadzieję, że poniżej znajdziecie dla siebie kilka inspiracji.

Sypialnia

Salon

Kuchnia

Łazienka