[Marka własna]

  Czerpanie inspiracji z modowych ikon niesie za sobą pewne ryzyko. Z jednej strony bierzemy z przeszłości to, co najpiękniejsze i uniwersalne. Z drugiej – możemy w tej przeszłości zanurzyć się za bardzo, rozsiąść się jak na starej kanapie, zamknąć w bezpiecznej strefie komfortu i nie zawracać sobie głowy przyszłością. W tegorocznej kolekcji MLE walczyłam sama ze sobą, aby nie popełnić tego błędu. Aby nie pomylić klasyki z archaicznością, elegancji ze stagnacją.

   Sięgnęłam do tego, co w modzie wiosenno-letniej sprawdzało się od ponad wieku – kontrastujących czarno-białych lamówek, materiałów o zróżnicowanych fakturach, nieoczywistych dekoltów, które odkrywają sporo, ale nigdy nie „za dużo”. A potem tchnęłam w to ducha nowoczesności używając graficznych form. Cała kolekcja przemyślana jest w taki sposób, aby różne jej elementy można było łączyć na wiele sposobów. Komplety można rozdzielać i miksować do woli. Pierwszy element naszej nowej kolekcji – szary garnitur w dwóch wersjach – pojawi się już w ten piątek. Pozostałe premiery poznacie poniżej. 

Zdjęcia: Dorota Porębska

Stylizacja: Olivia Kijo

Makijaż i włosy: Dorota Piełudź

Lokalizacja: Hotel Warszauer

Biżuteria: LAU Jewellery

Marynarka – druga połowa kwietnia.Spodnie – początek kwietnia.
Top z wiązaniem – początek kwietnia.

Szorty – druga połowa kwietnia.Sukienka z długimi rękawami – pierwsza połowa kwietnia. Sukienka z czarną lamówką – początek czerwca. Sukienka bez pleców w jasnym kolorze – początek maja.  Długa sukienka – początek czerwca. Sukienka na ramiączkach – druga połowa maja. Komplet kamizelka z szortami – druga połowa maja.Garnitur – już dzisiaj :).  Czarna sukienka z lamówką – pierwsza połowa kwietnia.