Robienie zakupów w zaciszu własnego domu ma parę innych zalet niż tylko możliwość oglądania "Tańca z gwiazdami" w trakcie podejmowania decyzji o kolorze bluzki. Oczywiście jest to niezwykle przyjemny sposób na nudę, ale to co dla mnie jest najważniejsze w buszowaniu po sieci, to niższe ceny oraz możliwość wyszukania niedostępnych (a więc jednocześnie mniej powtarzalnych) w sieciówkach ubrań czy dodatków.  Istnieje jednak pewne ryzyko – gdy przekonamy się do naszego pierwszego internetowego zakupu możemy zostać pochłonięci przez nasz komputer do tego stopnia, że wymówka " nie mogę się dzisiaj z Tobą spotkać na kawie, bo za 4 godziny kończy się moja aukcja na allegro!" będzie dla nas jak najbardziej uzasadniona. Radzę wtedy zrobić parę dni internetowego detoksu:). 

      Strony, z których korzystam najczęściej to oczywiście allegro.pl oraz asos.com ( dokładny opis zakupów na asosie przedstawiłam już w jednym poście, link tutaj: https://www.makelifeeasier.pl/moda/know-how/ ). Aby nasze zakupy na allegro zaliczały się do udanych bezwzględnie musimy zaopatrzyć się w miarkę. Na wstępie odrzućmy te aukcje, w których nie mamy dokładnie podanych wymiarów. W innym wypadku kupujemy kota w worku i zwiększamy tym samym prawdopodobieństwo porażki, a z własnego doświadczenia wiem, że zwroty na allegro nie należą do najłatwiejszych. Nie bójcie się też rzeczy używanych (tzn używanych, ale nie zniszczonych), tak najłatwiej znaleźć prawdziwe okazje, wymaga to jednak dłuższego szukania.

    Asos.com szturmem zdobywa rynek europejski, co mnie w ogóle nie dziwi. Kupiłam tam mnóstwo wspaniałych rzeczy, wykorzystując okazje i przede wszystkim dział Clearance. Dla wszystkich zainteresowanych: od dłuższego czasu przesyłka do Polski jest gratis. Radzę się jednak wstrzymać z większymi zakupami do okresu świątecznego, to wtedy zaczynają się tam największe przeceny. Być może, do tego czasu nasza wymarzona sukienka nie będzie już dostępna w odpowiednim rozmiarze, ale bez trudu znajdziecie inne interesujące rzeczy:).  Jeśli jednak nie możecie się powstrzymać przed konkretnym zakupem, radzę Wam posłużyć się tą stroną: www.freemo.pl . Dzięki niej możecie już teraz kupić rzeczy na asos.com ze zniżką. Poniżej link objaśniający cały mechanizm:

http://www.freemo.pl/jak-dziala-cashback

oraz informacje dotyczące zakupów na asos (promocja kończy się pod koniec tego tygodnia)

http://www.freemo.pl/moda/asos-com.html