_E1A3049

sneakers / trampki – Vagabond on Sarenza.pl

jacket / marynarka – MLE Collection (już dostępna) 

trousers, bag & sweater / spodnie torebka i sweter – Mango

sunglasses / okulary – Ray-Ban 

shirt / koszula – COS

   I heard quite a few girls stating that they “don't wear sneakers". I have always looked at it, as some weird attempt to prove that shoes on the rubber sole shouldn’t be an element of the stylish woman’s wardrobe. To be honest, I can't see the reason of “sneakers abstinence" for the sake of the elegance. I prefer to combine the two

***

   Zdarzyło mi się nie raz usłyszeć z ust dziewczyny deklarację, że "nie chodzi w trampkach". Zawsze wyglądało mi to, jak próba udowodnienia, iż buty na gumowej podeszwie nie powinny być elementem garderoby stylowej kobiety. Szczerze mówiąc, ja nie widzę powodu, aby decydować się na "trampkową abstynencję" w imię elegancji. Wolę połączyć jedno z drugim…

1. Aby sportowy charakter butów nie zdefiniował naszego stroju, wybrany przez nas model powinien być w neutralnym kolorze i mieć jak najprostszy fason, zbędne detale i mocne kolory zupełnie się nie sprawdzą. Poza tak zwanymi slippersami, które widzicie dzisiaj na zdjęciach, śmiało można zainwestować w Conversy albo białe retro tenisówki.  

2. Trampki świetnie pasują do minimalistycznych strojów, dlatego dobrze postawić jest na czerń. Wystarczy, że przełamiecie ten kolor białym kołnierzykiem wystającym spod swetra i gwarantuje, że Wasz strój będzie się prezentował bardzo dobrze. 

3. Dobierając klasyczne ubrania do trampek, trzeba uważać, aby nie popaść w przesadę. Jeśli włożymy szary garnitur i nie przełamiemy go chociaż bawełnianym t-shirtem, to mało będziemy miały wspólnego z elegancją – nie chcemy przecież wyglądać tak, jakbyśmy biegły do pracy w trampkach, a tuż przed wejściem do biura zmieniały je na szpilki. 

   Trampki to ulubione buty paryżanek – skoro one chodzą w nich po światowej stolicy mody i wyglądają świetnie, to znaczy, że my też możemy. Jeśli do tej pory, tenisówki były dla Was zarezerwowane tylko na weekend za miastem, to może czas to zmienić? Miłej niedzieli! :) 

_E1A3465_E1A3285_E1A3282_E1A3478_E1A3214_E1A3127_E1A3315_E1A3417