jacket / kurtka – Mango (podobna tutajtutaj )

shoes / buty – Nike ID 

scarf / szalik – Cubus (podobny tutaj)

trousers / spodnie – Topshop (model Leigh)

hoodie / bluza – Revolve (podobna tutaj)

bag / torba – Mango (podobna tutaj i tutaj)

On the occasion of my trip to Istanbul, I decided to share with you a few thoughts on the perfect travel outfit. Since I started to run a blog, I fly much more often, and in a hurry I still happen to make some mistakes when selecting an appropriate clothing. But since practice makes perfect, I was able to work out some rules that help me survive running around the airport and get through the long flights.

I watch woman strolling through the airport terminals in high heels with sincere admiration and although I remember the times in which I chose this same kind of shoes for long hour trip, today I prefer comfort. This doesn’t mean that I arrive at the airport in a tracksuit (although it is a very tempting option :)), but I leave tailored dresses and easily crumpled blouses for other occasions. It’s not worth to wear the most luxurious things that we have in the closet just to look stylish. There is a huge possibility that at some point we will destroy it, make a stain or in the worst case, we lose something. If apart from the small suitcase, I am able to take a small carry-on luggage, I choose comfy shopper bag because it can be easily packed in the suitcase. I always have a wide scarf, which I use as a blanket or pillow during the flight. Black pants (preferably with a stretchy fabric) and light quilted jacket (which you can always put in the bag) change the vibe of the sporty hoodie and shoes. Because when traveling it is difficult to have makeup and overall appearance under total control, I always take with me my sunglasses and a comb. In the airplane it is always very dry, so do not forget about the hand cream and lip balm.

If you have your own methods how to travel in style I will be very happy to read about them in the comments :).

Bon Voyage! :)

Przy okazji mojego wyjazdu do Stambułu, postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma przemyśleniami na temat idealnego stroju w podróży. Odkąd prowadzę bloga, znacznie częściej niż kiedyś latam samolotami i w pośpiechu nadal zdarza mi się popełniać błędy przy wyborze odpowiednich ubrań. Ponieważ praktyka czyni mistrza, to udało mi się jednak wypracować kilka zasad, które pomagają mi przetrwać odprawę, bieganie po lotnisku i długie loty. 

Ze szczerym podziwem obserwuję kobiety przechadzające się po terminalach w szpilkach i chociaż pamiętam czasy w których sama wybierałam tego rodzaju buty na wielogodzinną tułaczkę, to dziś stawiam na wygodę. Nie oznacza to, że na lotnisku pojawiam się w dresie (chociaż to bardzo kusząca opcja :)), ale dopasowane sukienki i łatwo gniotące się bluzki zostawiam na inne okazje. W podróż nie warto zakładać na siebie najdroższych rzeczy, które mamy w szafie, nawet jeśli bardzo zależy nam na tym, aby wyglądać stylowo. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że w jakiś sposób je zniszczymy, poplamimy lub w najgorszym wypadku, zgubimy. Jeśli poza małą walizką mogę wziąć jeszcze jeden mały bagaż podręczny to decyduję się na luźną shopper bag bo w razie czego można ją w łatwy sposób schować do walizki. Zawsze mam też ze sobą obszerny szalik, który w samolocie służy mi jako koc lub poduszka. Czarne spodnie (najlepiej z rozciągliwego materiału) i pikowana lekka kurtka (którą zawsze można wepchnąć do torebki) przełamują odrobinę sportowy charakter bluzy i butów. Ponieważ w trakcie podróży trudno mieć pod kontrolą makijaż i na wygląd w ogóle, zawsze zabieram ze sobą okulary przeciwsłoneczne i grzebień. W samolocie powietrze jest bardzo suche, więc nie zapominam o kremie do rąk i balsamie do ust.

Jeśli macie własne metody jak stylowo przetrwać podróż to bardzo chętnie przeczytam o nich w komentarzach :).

Bon Voyage! :)