cape / peleryna – Zalando.pl

boots / botki – Zara (podobne tutaj i tutaj)

trousers / spodnie – Topshop 

bag / torebka – Klaudia Rozwadowska

sunglasses / okulary – J.Crew (podobne tutaj)

watch / zegarek – Tissot 

t-shirt – MLE collection

I always try to look at the fashion business with great distance, but even not being a part of it, you cannot miss that the autumn-winter season is arousing much more excitement than the one we already have behind us. All the fashion magazines prepare bigger, more extensive content for the September issues which they have been preparing for a few months, and the retail shops' advertising campaigns are literally attacking us from every corner. Out of all these trends and fashionable items is there something really worth our attention? As you can see my black pants and black heeled boots, the purchases from last year, are still in use. Colors of ochre and dark bottled green are ruling this season – delicate accents, in the form of the elegant shirt or the bag won't certainly go out of fashion after one season. And capes (we already had a preview of them in last year's Burberry collection and this year is their great return) can look lovely on a woman's silhouette. These three trends can turn out to be a good investment this year.

***

   Na świat mody staram się patrzeć z dużym dystansem, ale nawet nie będąc do końca jego częścią łatwo jest zauważyć, że sezon jesienno-zimowy wzbudza o wiele więcej ekscytacji niż ten, który mamy już za sobą. Wszystkie magazyny modowe we wrześniu wydają obszerniejsze numery, które przygotowują przez kilka miesięcy, a kampanie reklamowe sieciówek dosłownie krzyczą do nas z każdej strony. Czy spośród tych wszystkich trendów i modnych rzeczy jest coś wartego naszej uwagi? Czarne woskowane spodnie to zakup z zeszłego roku, ale nie straciły nic na swojej przydatności. Kolor ochry i ciemna butelkowa zieleń zawładnęły  tym sezonem – delikatne akcenty, w postaci eleganckiej koszuli lub torebki na pewno nie wyjdą z mody po jednym sezonie. No i peleryny (ich wielki powrót zwiastowała już zeszłoroczna kolekcja Burberry), które pięknie prezentują się na kobiecej sylwetce. Te trzy tegoroczne trendy mogą okazać się dobrą inwestycją. 

   Pisząc ten wpis zorientowałam się, że nie pamiętam już kiedy ostatni raz wybrałam się do galerii handlowej na zakupy (było to na pewno dobre kilka tygodni temu i do domu wróciłam tylko z piaskiem dla kota ;)). Po pierwsze, szkoda mi na to czasu, po drugie, kupuję nową rzecz tylko wtedy, gdy spełnia wszystkie moje wymagania, a po trzecie asortyment w sklepach stacjonarnych jest mocno ograniczony. Jeśli więc szukam już czegos konkretnego to… otwieram komputer. Wszystkie rzeczy, które widzicie dziś na zdjęciach (za wyjątkiem okularów i zegarka) znalazłam w internecie. 

  Niektórzy twierdzą, że dokonywanie zakupów w sieci może być ryzykowne. Według mnie, znacznie lepiej jest podejmować decyzję o nowej, nawet najmniejszej inwestycji, w zaciszu własnego domu – bez pośpiechu i niepotrzebnego stresu. Bardzo często korzystam z opcji "dodaj do listy życzeń" i odczekuję kilka dni, aby upewnić się, że dana rzecz naprawdę jest mi potrzebna. Nierzadko zdarza się, że po tygodniu, buty czy bluzka nie wydają mi się już tak rewelacyjne i niezbędne jak wcześniej. Przy świadomych zakupach kluczowa jednak okazuje się być opcja zwrotu – im łatwiejsza procedura i mniejsze koszty, tym większe szanse, że zdecydujemy się na zwrot, gdy produkt nie będzie spełniał wszystkich naszych wymagań (nie idźmy na kompromis – jeśli dana rzecz nie jest dokładnie taka, jak sobie wymarzyliśmy, to ją oddajmy).

  Jest kilka sklepów internetowych, które robią ukłon w naszą stronę, jednym znich jest na pewno Zalando. W jego przypadku nigdy nie boję się robić dużych zamówień bo oferuje darmową wysyłkę i zwroty – wybieram więc kilka rzeczy spośród których wiem, że zostawię tylko jedną – tę która będzie pasować najlepiej, a pozostałe zwracam. Jest to też dobre miejsce, jeśli chodzi o szerokość asortymentu (ma w swojej ofercie ponad 1500 marek). Specjalnie dla czytelników Makelifeeasier.pl., Zalando.pl przygotowało promocję. Robiąc zakupy o minimalnej wartości 250 zł, otrzymacie 13% zniżki. Wystaczy, że dokonując zakupów, użyjecie kodu rabatowego KASOP4528. Promocja jest ważna  do drugiego października (niektóre marki mogą być wyłączone z promocji). Życzę Wam rozsądnych zakupów! :)