sweater / sweter – Mango 

watch / zegarek – Daniel Wellington 

bag & sunglasses / torebka i okulary – Zalando.pl

coat & skirt / płaszcz i spódnica – Zara (kolekcja sprzed 3 lat)

scarf / szalik – Massimo Dutti (obecna kolekcja)

tights / rajstopy – Wolford

shoes / buty – Kazar

 

   Autumn weather doesn’t bother me at all. I will even say that I like these months, when world is becoming a bit mysterious, leaves are slowly falling off trees, and simple pleasures as mug of the hot tea are becoming a real ritual. However I have enough of the strong wind . It haven’t left Tricity for over a week now and is making the everyday life unpleasant for the locals.

***

   Zupełnie nie przeszkadza mi jesienna aura. Przyznam nawet, że lubię te miesiące, kiedy świat robi się trochę tajemniczy, liście powoli spadają z drzew, a proste przyjemności, jak kubek gorącej herbaty, nabierają innego wyrazu i stają się prawdziwym rytuałem. Natomiast silnego wiatru mam już odrobinę dosyć. Nie opuszcza Trójmiasta już od ponad tygodnia i uprzykrza mieszkańcom codzienność. 

   Strój, który widzicie dziś na zdjęciach, to jeden z moich ulubionych listopadowych zestawów. Złapałam się też na tym, że wykorzystałam w nim wszystkie kolory (biel, czerń, granat, szarość i beż) które opisałam w jednym z rozdziałów "Elementarza". Ta "magiczna piątka" powinna stać się bazą naszej garderoby – po wielu latach wiem już, że bez niej bardzo ciężko jest uzyskać elegancki i klasyczny efekt (znacznie więcej przeczytacie na ten temat w książce). Ten wpis to w ogóle pochwała klasyce – ponadczasowe dodatki to kolejny sposób, aby podrasować prosty strój. Zdarza się, że poszukiwania idealnych czarnych szpilek, skórzanej torebki i zegarka, którego design nie zmienił się od kilkudziesięciu lat (a to jego zaleta, a nie wada) trwają naprawdę długo, ale gdy już znajdziemy te elementy, już nigdy nie będziemy chciały ich zmieniać. 

    Abstrahując od tematu stylu i bloga: ten weekend na długo pozostanie w naszej pamięci. W tym czasie pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby nie tracić ducha odwagi i poczucia solidarności. Dziś jesteśmy smutni, ale na pewno nie słabi. Miłego i spokojnego wieczoru. 

PS. W przyszłym tygodniu Czytelnicy Makelifeeasier.pl będą mogli skorzystać ze specjalnej zniżki na zegarki Daniela Wellingtona. Kod MLE wpisywany w trakcie dokonywania zakupu upoważni do 15% zniżki. A model, który widzicie na dzisiejszych zdjęciach to Classic York