Do you know how many women in recent years began to fight for their fitness condition and better look? In Europe alone, half of women are engaging themselves in some form of sport activity (while thirty years ago, it was only four women among a hundred). Before 1984’ we could not even take part in the Olympic marathon. That year Joan Benoit was the first women who won the long distance run and started a revolution that continues to this day. Setting new sport goals and achieving  them is no longer an issue for women all over the world. Running, fitness, dance are a part of our everyday life today. 

I spent the last few days in New York City with Nike and other sports enthusiasts from all over the world. Every day we were examining the clothes designed for women and their needs while testing them on our own skins as well. Tracksuits, leggings, sports bras and of course the shoes released by Nike are not just nice gadgets, but most importantly an instruments that makes exercises safe and much more enjoyable. Well, go ahead and take a look at the Nike collection for spring / summer 2015 with the latest models of shoes. What an amazing campaign! :)

Czy wiecie ile kobiet w ostatnich latach zaczęło walczyć o swoją sprawność fizyczną i lepszy wygląd? W samej Europie prawie co druga z nas regularnie uprawia sport (przy czym jeszcze trzydzieści lat temu wśród stu kobiet, tylko cztery próbowały swoich sił w sporcie). Przed osiemdziesiątym czwartym rokiem nie mogłyśmy nawet brać udziału w olimpijskim maratonie. Joan Benoit wygrywając pierwszy koronny dystans rozpoczęła rewolucję, która trwa do dziś. Kobiety na całym świecie nie mają już oporów przed wyznaczaniem i zdobywaniem nowych sportowych celów. Bieganie, fitness, taniec stały się elementem naszego codziennego życia.

Ostatnie kilka dni spędziłam w Nowym Jorku wraz Nike i innymi wielbicielkami sportu z całego świata. Codziennie oglądałyśmy i testowałyśmy na własnej skórze ubrania, zaprojektowane z myślą o kobietach i ich potrzebach. Dresy, legginsy, staniki sportowe i oczywiście buty w wydaniu Nike nie są tylko ładnym gadżetem, ale przede wszystkim narzędziem, dzięki któremu wykonywanie ćwiczeń jest bezpieczne i o niebo przyjemniejsze. Zresztą sami oceńcie kolekcję wiosnę/ lato 2015, najnowsze modele butów i całe przedsięwzięcie :).

Spring Studios to kilkupiętrowy budynek mieszczący się w samym sercu Nowego Jorku. Każde z pięter było zaadaptowane przez Nike. Na drugim piętrze znajdowały się gabloty z kolekcjonerskimi rzeczami i pamiątkami po zwycięstwach różnych sportowców. Na trzecim, sala z wybiegiem była przeznaczona na pokazy i wywiady. Na czwartym, poza salą lunchową, można było przez cały dzień oglądać kolekcję kolorowych zestawów sportowych, lekkich jak piórko kurtek do biegania, dopasowanych koszulek i legginsów. Na piątym piętrze znajdowała się wielka sala treningowa z widokiem na panoramę miasta.

Kolekcję prezentowały znane osobistości świata sportowego i sławne modelki, między innymi Karlie Kloss (Aniołek Victoria’s Secret).

W ciągu dwudniowych prezentacji, odbywających się w samym sercu Nowego Jorku poznałam wiele wyjątkowych kobiet, osiągających największe z możliwych sukcesy sportowe (między innymi Angelica Bengtsson, Sofia Boutella, Leticia Bufoni, Skylar Diggins, Brianne Theisen-Eaton , Allyson Felix, Joanna Jóźwik, Sally Kipyego, Daria Klishina, Carissa Moore, Li Na, Alana Nichols, Paula Radcliffe, Sarah Reinertsen, Laura Robson, Brianna Rollins, Sanya Richards Ross, Carolina Salgado, Maria Clara Salgado, Joan Benoit Samuelson, Dafne Schippers, Adelina Sotnikova i Katarina Johnson-Thompson).

1. Jako wielka fanka tenisa nie mogłam przepuścić takiej okazji. Li Na jest zwyciężczynią wielu turniejów tenisowych. / 2. Gabloty z kolekcjonerskimi rzeczami / 3. W gablotach również można było podziwiać całe sety ubrań na przykład Marii Sharapovej / 4. Od lat jestem wielką fanką tanecznego talentu Sofii Boutelli. Gdy zobaczyłam ją, wchodzącą swoim płynnym krokiem na scenę oniemiałam. Już kilka lat temu z zachwytem podziwiałam spoty reklamowe z jej udziałem dla Nike, teledyski i niesamowite wyczyny na koncertach Madonny. To, że zobaczyłam ją na żywo do dziś wydaje mi się nierealne.

Nike przy współpracy z Brazylijskim projektantem Pedro Lourenço stworzył niezwykle kobiecą kolekcję. Od razu rzuciły mi się w oczy czarno-pudrowo-różowe ubrania. Teraz, wylewając z siebie siódme poty na siłowi nadal możemy czuć się seksowne i dobrze ubrane. Chętnie zaopatrzyłabym się w kilka kompletów.

1. Zdrowy lunch – komosa ryżowa, awokado i warzywa  / 2. Biorę wszystko! / 3. Modelki bez mrugnięcia okiem prezentowały kolekcję / 4. Wzorzyste nadruki – hit czy kit?

Nie bójmy się kolorów, to one będą królować w nadchodzących trendach sportowych.

Aplikacji Nike+ Training Club, to urządzenie stworzone z myślą o osobach, które niezależnie od tego gdzie się znajdują, chciałyby trenować. Nike przygotowało wiele zróżnicowanych treningów dla każdego. Będąc w NYC mieliśmy okazję zapoznać się z jej funkcjami. Nic dziwnego, że zdobywa ogromną popularność na całym świecie bo jest łatwa w obsłudze i naprawdę pomaga w utrzymaniu kondycji. Pobrało ją już ponad 9 milionów ludzi.

Allyson Felix (biegaczka), Skylar Diggins (koszykarka), Joan Benoit (biegaczka), Li Na (tenisistka) opowiadały nam o swojej drodze do kariery.

1.Trening NTC odbywał się na Wall Street zaraz obok sławnego byka / 2. Widok z Brooklyn Bridge / 3. Ubrania wszystkich uczestniczek treningu w ciemności świeciły się na różne kolory / 4. Treningowy zestaw. który czekał na mnie w hotelu /

Zajęcia z pilatesu (można było się zmęczyć). Bardzo mi się spodobało – zaczynam regularne treningi.

Na wyjeździe towarzyszyła mi Marta Kowalska z Elle.pl, Alicja Szewczyk z Glamour, nasza Kasia (jako mój dzielny fotograf) oraz Maciej Lasoń (Nikowiec :)).

1. Limitowane buty Nike, specjalna edycja NYC / 2. Trening boxing (ja się obijam) / 3. Widok z okien był olśniewający / 4. Przez te kilka dni pełnych emocji sport pokochałam jeszcze bardziej.

Moja nowojorska przygoda z Nike dała mi jeszcze więcej motywacji do ćwiczeń i podejmowania kolejnych wyzwań. Cieszę się, że mogę być częścią społeczności #nikewomen, w której kobiety wspierają się nawzajem i wspólnie czerpią radość ze sportu. A czy Wy macie ochotę na mały trening? :)