Dobra robota! Dzięki Waszemu udziałowi udało się zebrać ponad 50 000 osób w akcji WWF godzinadlaziemi.pl! Czas więc rozliczyć mnie z obietnicy :). Dzisiejsza stylizacja "na Pandę" świetnie wpisuje się w tegoroczny trend black&white, ale to nie oznacza, że chętnie wyszłam w tym stroju na miasto ;). 

 

W rzeczywistości rzadko kiedy można spotkać Pandę na śniegu. To zwierzę preferuje lasy, w których może odnaleźć swoje ulubione pędy bambusa i stara się omijać wysokie góry i niskie temparatury. Pandę Wielką na wolności można spotkać tylko w rejonie pasm  górskich Chińskiej Republiki Ludowej. Gatunek ten jest na granicy wymarcia – na świecie żyje obecnie tylko około 1600 pand. Wycinanie lasów bambusowych pod pola uprawne niszczy naturalne środowisko tych nieagresywnych niedźwiedzi i uniemożliwia ich naturalne przemieszczanie się i rozmnażanie. 

Nie myślcie, że to zadanie potraktowałam po łebkach! Nim zabrałam się za wykonanie zdjęć, przeanalizowałam styl życia tych wspaniałych zwierząt, aby łatwiej było mi się do nich upodobnić …

cap / czapka – trendsetterka.pl

jacket / marynarka – H&M

vest / kamizelka – mosquito.pl

trousers / spodnie – Cubus

shoes / buty – Simple

bag / torebka – Minelli

Follow my blog with bloglovin!