At 7:10 this morning  I heard the door bell. A few seconds later I was already standing in the doorstep. I collected the parcel, still scratching my eyes to wake up and I came back to the bedroom jumping. "You open! You open! " – I said quietly. I knew very well, what would be inside the package with the yellow inscription EXPRESS: the first copy of my book! During fourteen months of work on the “Elementary “ it has crossed my mind, that it might be different from what I imagine it to be. Today I can certainly state it, that is just as I have dreamed. I would change nothing in it. I didn’t wanted to give away too much of its content yet (and I had only few minutes to  write this post), but any day now the book will find its way to book stores and then I will write a longer post about it.

***

   Dzisiejszego ranka, dokładnie o godzinie 7:10 usłyszałam dzwonek do drzwi. Kilka sekund później stałam już w ich progu. Przecierając oczy odebrałam przesyłkę i w podskokach wróciłam do sypialni. "Ty otwórz! Ty otwórz!" – powiedziałam cicho. Doskonale wiedziałam, co będzie w paczce oklejonej żółtymi napisami EXPRESS: pierwszy egzemplarz mojej książki! Jeśli w trakcie czternastu miesięcy pracy nad "Elementarzem" przeszło mi przez myśl, że nie będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyłam, to dziś mogę z całą pewnością stwierdzić, że jest. Nic bym w nim nie zmieniła. Dziś nie chciałam zdradzać Wam jeszcze jego zawartości (a poza tym na przygotowanie tego wpisu miałam zaledwie kilkanaście minut), ale lada dzień książka trafi do księgarń i wtedy pozwolę sobie na dłuższy wpis. 

  Przy okazji, już dziś chciałabym zaprosić Was na pierwsze spotkanie autorskie, które odbędzie się w Warszawie, w restauracji "Między nami", w środę 21 października o godzinie 18.00. Wszystkich chętnych zapraszam do zapisania się na listę uczestników. Wystarczy napisać wiadomość na ten adres mailowy: [email protected] .  Na miejscu będzie też oczywiście możliwość kupienia książki. Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy w końcu się z Wami zobaczę :). 

PS: To ostatni tydzień, w którym można zakupić moją książkę w przedsprzedaży i zaoszczędzić przy okazji 10 złotych. Zainteresowanych zakupem "Elementarza" zapraszam tutaj. Miłego wieczoru! :)