Have you managed to avoid the bucket of cold water today? The first calendar day of spring is already behind us, but most of March the weather suggested that it was still a rather transitional time. In the same time on the streets you could already feel a breath of a fresh air – some of us have already took out the lighter jackets, sneakers and some lighter colored clothes from our wardrobe. It is clear, that we can’t wait to take off the coats and spend time with the book in the sunny park (or on the beach;)) . I hope that it will be just like that in April! Meanwhile, I am inviting you to check out March outfits of Polish bloggers which have grabbed my attention.

***

  Czy udało Wam się dzisiaj uniknąć kubła zimnej wody? Kalendarzowy dzień wiosny już za nami, ale przez większość marca pogoda sugerowała, że to jeszcze etap przejściowy. Za to na ulicach można już było poczuć powiew świeżości – niektóre z nas wyciągnęły z szafy lżejsze kurtki, trampki i jaśniejsze kolory. Widać, że nie możemy się już doczekać, aby zrzucić płaszcze i przesiadywać z książką w parku (lub na plaży ;)) w pełnym słońcu. Mam nadzieję, że tak będzie w kwietniu! Tymczasem zapraszam Was na marcowe stylizacje polskich blogerek, które najbardziej zwróciły moją uwagę.

 

MIEJSCE PIĄTE:

Pani Aga

  Kwiecista sukienka Agnieszki nasuwa mi na myśl lata 90-te, Anitę Lipnicką i Edytę Bartosiewicz. W tej uwspółcześnionej wersji, zamiast ciężkich glanów, mamy smukłe bordowe botki i elegancki długi czarny płaszcz. Fajnym akcentem jest pasek z okrągłą klamrą, przyciągającą wzrok. To przyjemny zestaw na cieplejsze dni.

 

MIEJSCE CZWARTE:

Cammy

  Skoro powoli witamy wiosnę, nie mogło zabraknąć stroju z trenczem. Ten zestaw stworzony przez Kamilę to połączenie klasyki – niebieska koszula – z casual'em – dżinsy. Powstała ładna, jasna paleta kolorów i świetny strój do pracy.

 

MIEJSCE TRZECIE:

Style On

   Kinga lubi warstwy oraz gdy ubrania są długie i luźne. Tym razem blogerka postawiła na jasne, beżowo-szare odcienie. Mimo poprzecznych pasów, oversize'owy płaszcz do kostek wydłuża, a wybór obuwia w postaci czerwonych szpilek dodaje koloru, kobiecości i oczywiście jeszcze paru centymetrów :) Bardzo modne połączenie.

 

MIEJSCE DRUGIE:

Horkruks

   To chyba jasne, że w tym stroju urzekły mnie paski, które sama uwielbiam. Nieco luźną bluzkę Laura włożyła w dżinsy akcentując swoją figurę klepsydry. Czerwona szminka i okulary w "koci" kształt są detalami nadającymi ton. Mamy przed sobą zmysłowy sposób na minimalistyczny, francuski klasyk –  paski. Laura jak zwykle udowadnia, że minimalizm może być bardzo kobiecy.

 

MIEJSCE PIERWSZE:

Cajmel  

   Karolina tym razem postawiła na czarny kolor, który rozjaśniła szarością swetra i  jasnego szalika. Zakładając dłuższy sweter pod ramoneską, stworzyła ciekawy strój, typową "przejściówkę". Nie ma tu nic nietuzinkowego, a mimo to całość wygląda klasycznie i zarazem nowocześnie. Wszystko dzięki świetnej jakości ubrań i umiejętnemu łączeniu różnych faktur. Brawo! :)