Dla mnie i dla Zosi zapraszanie dzieci w Wielkim Tygodniu, na malowanie pisanek, jest już prawie tradycją. Według mnie tego typu rytuały (dla mnie najważniejszym zawsze będzie ubieranie choinki ale malowanie jajek, też może się stać czymś niezwykłym:), sprawiają najwięcej radości właśnie szkrabom, a gdy już przekroczą nasz próg, nie ma odwrotu – musimy dla nich cofnąć się do lat dzieciństwa i wykazać inwencją twórczą!

  My mamy swoje sprawdzone sposoby na pisanki, którymi chciałybyśmy się z Wami podzielić. Pamiętajcie jednak o tym, że tutaj nie efekt jest najważniejszy, ale mile spędzony czas! A żeby tak było trzeba się odpowiednio przygotować.

    

   Barwniki do jajek są w tej sytuacji niezastąpione, można je wykorzystywać do wielu rodzajów pisanek. Potrzebujecie do nich octu i gorącej wody.

   Sposób Zosi, jest naprawdę sprytny i daje niesamowity efekt. Aby uzyskać takie niezwykłe malowidło na jajku, należy listek (bazylii, pietruszki lub innej roślinki) przytrzymać na skorupce jajka, po czym włożyć je do pończochy. Następnie ciasno ją związać i włożyć do barwnika (lub do wywaru z łupinek cebuli).

   Ja preferuję malowanie pisanek mazakami, jest to zdecydowanie najprostszy i najczystszy sposób dekorowania wielkanocnych jaj.

  Dla całej naszej bandy był to naprawdę przemiły czas. Wywołanie Wielkanocnego nastroju macie gwarantowane, może nawet dostaniecie zastrzyku energii, który pozwoli Wam umyć okna?:) To już ostatni moment!