shoes / klapki – Birkenstock on eobuwie.pl

blouse / bluzka – MLE Collection 

trousers / spodnie – ZARA (stara kolekcja)

basket / koszyk – RobotyRęczne

sunglasses / okulary – Meller

     With ease, I could enumerate at least a few things that I would never wear in the past, and today it’s difficult for me to create an everyday outfit without them. The first thing is skinny jeans – fifteen years ago it seemed to me that I couldn’t look good in such a cut. I had a similar approach to high-rise jeans, midi dresses, and even oversized coats. Two years ago, I still thought that the well-known FENDI handbag is an aesthetic mistake – today, I’m now crowing over it, but I wouldn’t throw it out of my wardrobe ;).   

  Maybe a really stylish woman doesn’t choose shoes on the basis of whether they require bending in order to put them on, but everyday life often forces me to make such choices. And even though I once thought that it simply won’t happen, Birkenstock shoes have become such summer Uggs – if you know what I mean.

* * *

   Z łatwością mogłabym wymienić co najmniej kilka rzeczy, których kiedyś nie włożyłabym za żadne skarby świata, a dziś ciężko jest mi bez nich stworzyć moje codzienne stroje. Na pierwszym miejscu byłyby na pewno spodnie rurki – piętnaście lat temu wydawało mi się, że w takich spodniach nie mogę wyglądać dobrze. Podobne spostrzeżenia miałam w przypadku dżinsów z wysokim stanem, sukienki do połowy łydki, a nawet płaszcza o kroju oversize. Jeszcze dwa lata temu wydawało mi się, że słynna torebka FENDI to estetyczna pomyłka – dziś nadal nie pieję na jej widok z zachwytu, ale z szafy bym jej nie wyrzuciła ;). 

   Być może naprawdę stylowa kobieta nie wybiera butów pod kątem tego, czy trzeba się schylać, aby je włożyć, ale proza życia czasami stawia mnie przed takimi wyborami. I chociaż kiedyś myślałam, że to się po prostu nie zdarzy, to Birkenstocki stały się dla mnie takimi Ugg'ami w lecie – jeśli wiecie, co mam na myśli.