“Little black dress” is the immortal classic piece, but I think you’ll agree that a white dress is the best possible choice for the summer. It can be a boho-style lace dress with wide sleeves, a classic midi dress, or a simple plain men’s shirt. And maybe a frilly romantic one? Check out my choices presented by Polish Instagrammers last month.

* * * 

   "Mała czarna" to nieśmiertelny klasyk, ale zgodzicie się ze mną, że latem biała sukienka to najlepszy możliwy wybór. Może być koronkowa w stylu boho z szerokimi rękawami, klasyczna do połowy łydki lub gładka i prosta jak męska koszula. A może romantyczna z falbanami? Zapraszam Was do obejrzenia propozycji, które w tym miesiącu zaprezentowały na Instagramie polskie dziewczyny.

 

MIEJSCE PIĄTE

@kat.astro

I won’t lie that a white shirt is also one of my favourite summer pieces. It’s best when it’s slightly oversized and made of high-quality fabric – it’s most difficult to find a model that isn’t see-through. When we want to add such a set some style, we can use a leather belt (black or brown) to tie it at the waist. When it comes to such simple pieces, it’s great to remember about original accessories to avoid looking as if you just woke up in a men’s shirt.

* * *

Nie ukrywam, że biała koszula to również jeden z moich ulubionych typów. Koniecznie musi być lekko za duża i z dobrego materiału – najtrudniej znaleźć taki model, który nie prześwituje. Gdy chcemy nadać takiej stylizacji szyku można związać ją skórzanym (czarnym lub brązowym) paskiem w talii. Przy tak prostych rzeczach warto zadbać o oryginalne dodatki, by nie wyglądać tak, jakby dopiero co wstało się z łóżka w męskiej koszuli. 

MIEJSCE CZWARTE

@oliviakijo

A long jersey ribbed dress is a motif that frequently pops up at chain stores. I really like Olivia’s piece owing to the subtle slits and a V-neckline. This model won’t look tacky in a combination with minimalist accessories.

* * * 

Długa dzianinowa sukienka w prążek to motyw, który pojawia się w sieciówkach bardzo często. Podoba mi się ten, który ma na sobie Olivia, ze względu na subtelne rozcięcia i dekolt w serek. Ten model nie będzie wyglądał tandetnie w połączeniu z minimalistycznymi dodatkami.

MIEJSCE TRZECIE

@dagmarajarzynka

If you lack a white dress, you can create an outfit with the use of a skirt and a blouse in the same colour. I myself would never pair such buttons with an open-work blouse, but Dagmara attained a fantastic result. She breaks this romantic set with a modern accent – a visor cap.

* * *

Jeśli w naszej szafie nie mamy białej sukienki to spróbujmy stworzyć stylizację ze spódnicy i bluzki w tym samym kolorze. Sama nigdy nie połączyłabym takich guzików z ażurową bluzką, ale Dagmarze wyszło to świetnie. Ten romantyczny zestaw przełamuje nowoczesnym akcentem – czapką daszkiem.

MIEJSCE DRUGIE

@cgrabowska

I really like the white dress as part of an urban style. Chic cat eye sunglasses, medium-height sandals, nude handbag that will store all essential items, and you can run for a meeting with your friend to the nearby café or for a date with your beloved one.

* * *

Podoba mi się biała sukienka jako element mody miejskiej. Szykowne okulary w stylu "cat eye", sandałki na średnim obcasie, torebka w kolorze nude, która zmieści wszystkie niezbędne rzeczy i można biec na spotkanie z koleżanką w pobliskiej kawiarni lub na randkę z ukochanym.

MIEJSCE PIERWSZE

@weronikazalazinska

Undoubtedly, Weronika deserves the first place. The midi off-white dress with a romantic corset spaghetti strap top looks as it was created for the Cracow dweller. A complement to the whole outfit is the tied high-heeled shoes, small clutch, necklace, and delicately wavy hair.

* * *

Niewątpliwie miejsce pierwsze należy się Weronice. Sukienka za kolano w odcieniu złamanej bieli z romantyczną gorsetową górą na ramiączkach wygląda, jakby była szyta na krakowiankę. Uzupełnieniem stylizacji są wiązane buty na obcasie i mała czarna torebka do ręki, naszyjnik i włosy ułożone w delikatne fale.