Miranda Kerr, Jane Birkin and Nicole Kidman – what do they have in common? All of them captured hearts of millions of men around the world. Their trademarks are beautiful, long legs. Mine aren’t so glamourous, but it doesn't mean that I should forget about them and hide them under the jeans. There are many ways in order to quickly and effectively improve the appearance of our legs. If we implement a few modifications to our everyday car right away, I promise that we will still be able to show off our slender, smooth and well-toned toned even this holidays. How? You can read about it below. 

***

  Co łączy Mirandę Kerr, Jane Birkin i Nicole Kidman? Wszystkie zawładnęły sercami milionów mężczyzn na całym świecie. Ich znakiem rozpoznawczym są piękne, długie nogi. Moje nie do końca takie są, ale to nie znaczy, że w lecie powinnam o nich zapomnieć i ukryć je pod jeansami. Istnieje wiele sposobów na to, aby szybko i skutecznie poprawić wygląd naszych nóg. Jeśli już dzisiaj wprowadzimy kilka zmian do naszej codziennej pielęgnacji obiecuję, że jeszcze w te wakacje będziemy mogły pochwalić się wysmuklonymi, gładkimi i jędrnymi nogami. Jak? O tym przeczytacie poniżej.

Zapomnij o pomarańczowej skórce!

  Czy wiecie, że aż osiemdziesiąt procent kobiet na świecie boryka się z problemem pomarańczowej skórki wokół ud, brzucha i pośladków? Nie wiem, czy Was to pocieszy, ale zdecydowana większość Waszych koleżanek też z tym walczy. Nie uważam, że cellulit dyskwalifikuje nasze nogi. Jeśli chcemy się go pozbyć możemy zastosować dwie techniki, które u mnie sprawdziły się bez zarzutów. Pierwsza, to zapomnieć, że się go ma i żyć nie myśląc o nim (najlepiej wybierzcie się na plażę i zobaczcie ile kobiet ma podobny problem i nie robi z tego dramatu). Druga, to regularna i konsekwentna praca, podczas której musimy pilnować prawidłowej diety – zapomnieć o przetworzonej żywności i najlepiej wyrzucić sól z kuchni. Skończyć z opinią, że podnoszenie ciężarów jest zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Im jędrniejsze są nasze ciała tym pomarańczowa skórka jest mniej widoczna. Dodatkowo powinnyśmy starannie wmasowywać w siebie kremy i co najmniej dwa razy w tygodniu dokładnie złuszczać naskórek. Krem wsmarowujmy po kąpieli, wtedy skóra jest rozgrzana i lepiej wszystko wchłania. Na blacie w mojej łazience zawsze stoi peeling, gruboziarnisty o pięknym zapachu. Polecam na przykład ten malinowy od Balneokosmetyki.pl, który poleciła mi Kasia. Warto dodać, że jego skład jest w pełni ekologiczny. Teraz możecie zamówić ten peeling i inne produkty z darmową dostawą na hasło: wakacje. Kosztownymi, ale wskazanymi sposobami walki z cellulitem są zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Niestety jedna wizyta nam nic nie da, więc naprawdę trzeba uzbroić się w cierpliwość żeby zadziałały. Na koniec pamiętajmy jeszcze o suplementacji (ja najbardziej lubię Ale Shape, dzięki któremu podczas treningu wspomagam spalanie tkanki tłuszczowej).

Chciałabyś, żeby Twoje nogi były szczupłe i wrzeźbione jak u Marii Szarapowej?

  Jeśli marzą nam się szczupłe i zgrabne nogi, to musimy zacząć wykonywać regularnie ćwiczenia. Pierwsze efekty wysmuklenia ud i łydek zobaczymy już po dwóch tygodniach. Rozpoczynając trening już dzisiaj, spokojnie załapiemy się jeszcze w te wakacje na niejedno wyjście w krótkiej spódniczce. Ćwiczmy co drugi dzień, zawsze zaczynając od pięciominutowej rozgrzewki (może być to bieg w miejscu). Serię pięciu ćwiczeń powtarzamy piętnaście razy. Najlepiej po ćwiczeniach udać się dodatkowo na 20 minutową przebieżkę, którą zakończamy dokładnym rozciągnięciem wszystkich partii ciała.

Ćwiczenie 1.

Stań w rozkroku. Prawą nogę zegnij w kolanie i oprzyj na udzie rękę. W tej pozycji policz do dziesięciu i to samo zrób przenosząc ciężar ciała na druga nogę. To ćwiczenie powtórz piętnaście razy na każdą nogę.

Ćwiczenie 2.

Stań wyprostowana w lekkim rozkroku, połóż ręce na biodrach. Wykonuj krok do przodu, kolano nie może wychodzić poza linię stopy (pod kolanem powinnyśmy mieć kąt 90 stopni). Wróć do pozycji wyjściowej i ponownie zrób wykrok drugą nogą. To ćwiczenie również powtórz piętnaście razy na każdą nogę.

Ćwiczenie 3.

Stań wyprostowana w lekkim rozkroku, ręce wyciągnij przed siebie (mogą być lekko zgięte). Zginając mocno kolana musisz pilnować, aby nie odrywać stóp od podłogi. Im głębszy będzie przysiad tym lepszy osiągniemy efekt. W trakcie przysiadu ważna jest praca kolan, uważaj, żeby nie schodziły ani na zewnątrz, ani do środka. Piętnaście powtórzeń będzie idealne.

Ćwiczenie 4.

Tradycyjne nożyce: Połóż się na plecach tak aby lędźwie były przyklejone do maty. Ręce połóż wzdłuż ciała. Napnij stopy i palce skieruj w dół. Zaczynaj powoli naprzemiennie unosić nogi w górę i w dół. Ćwiczenie wykonuj przez dwie minuty.

Ćwiczenie 5.

Połóż się na macie, ręce leżą wzdłuż ciała. Złączone nogi podnieś tak aby tworzyły kąt prosty. Skieruj place ku górze i mocno napnij mięśnie nóg. Ugnij nogę w kolanie najmocniej jak się da (kolano musi zostać w tej samej linii co biodro!). Przytrzymuj tak napięta nogę przez dziesięć sekund i zmień na drugą. I tak piętnaście razy każda noga.

To nam mrozi krew w żyłach

  Żadna z nas tego nie lubi.  Naprawdę zbiera mi się na płacz, kiedy nadchodzi moment, w którym bezwzględnie muszę iść na wosk. Jeśli w końcu uda mi się zmobilizować i pójść do kosmetyczki, to moje nogi wyglądają znacznie lepiej. Od razu mam ochotę nałożyć sukienkę. Tylko czy naprawdę musimy być skazane na ciągłe cierpienie? Usuwanie włosów woskiem jest o wiele skuteczniejszą metodą niż używanie zwykłej maszynki, po której włoski odrastają po jednym, maksymalnie dwóch dniach i co najgorsze wrastają w skórę. W okolicach bikini zdecydowałam się na usunięcie włosów laserowo. Jest to dosyć kosztowna technika depilacji, bo każda wizyta wynosiła dwieście złotych, a było ich sześć (a ból był nie do zniesienia! Naprawdę wolę borowanie zębów!). Nie zdecydowałam się powtórzyć tej metody na nogach. Koleżanka namówiła mnie, żebym kupiła depilator i-Light Remington, w którym wykorzystywana jest technologia IPL. Poinformowała mnie, że efekt będzie najlepiej widoczny przy ciemnych włosach i jasnej skórze (czyli u mnie!). Skusiłam się z dwóch powodów. Po pierwsze, nie muszę chodzić do salonu. Po drugie, ból jest o wiele mniejszy niż w przypadku lasera i wosku. Uwaga! Teraz na stronie www.czasnagladkosc.pl jest konkurs, który potrwa jeszcze tylko kilka dni, a można w nim wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

  Nawet jeśli natura nie obdarzyła nas wyjątkowo smukłymi nogami i wąskimi kostkami to warto o nie zadbać. Wypielęgnowane i wysportowane nigdy nie będą dla Was powodem do wstydu! Zostawmy ten komputer i zróbmy coś dla siebie.