Naszym ustom powinnyśmy poświęcać wyjąkowo dużo uwagi. Nie dośc, że są jednym z głównych kobiecych atrybutów, to na dodatek zupełnie bezbronnym wobec warunków pogodowych. Nic więc dziwnego, że piewszym kosmetykiem do twarzy, którego zaczęłam używać był bezbarwny balsam do ust – pieczenie i spierzchnięta skóra są nieprzyjemne w każdym wieku. Od czasu pierwszej różanej bezbarwnej pomadki przetestowałam mnóstwo produktów i myślę, że znalazłam idealny sposób na miękką i nawilżoną skórę moich ust.

Czego powinnyśmy unikać? Kolorowych szminek i oblizywania ust. Pech chciał, że mam ostatnio słabość do mocnej czerwieni (co pewnie już zauwazyłyście). Jeśli jednak skóra ust jest spierzchnięta, nie mam szansy równomiernie rozprowadzić koloru i efekt nie jest zadawalający. Dbam więc o to, aby zawsze była w dobrej formie.

Pierwszym i najważniejszym nawykiem, którego każda z nas powinna się nauczyć to regularne stosowanie balsamu – przed wyjściem z domu, na wieczór i za każdym gdy poczujemy, że skóra naszych ust powoli robi się "napięta". Wbrew pozorom znalezienie odpowiedniego balsamu do ust nie jest wcale łatwą sprawą – nieestetyczne białe ślady na ustach, odkładanie się produktu w kącikach, czy po prostu niewystarczające działanie to tylko część mankamentów, które pewnie każda z Was poznała. 

Swój idealny produkt do pielęgnacji ust (o którym już kiedyś Wam wspominałam) odkryłam w trakcie udziału w Tańcu z Gwiazdami – przez ponad 3 miesiące, przed każdym występem zajmowały się mną profesjonalne (i naprawdę przemiłe:)) panie makijażystki. Zanim zabierały się do pracy wyciągały ze swoich wielkich skrzynek małe słoiczki z żółtą nakrętką i starannie smarowały usta wszystkim tancerkom i gwiazdom, które czekały na makijaż. Oczywiście od razu postanowiłam zaopatrzyć się w swój własny słoiczek ale szybko zostałam sprowadzona na ziemię:

– Carmex, nie jest dostępny w Polsce Kasiu, sprowadzamy go sobie z USA.

Całe szczęście w niedługim czasie po zakończeniu tanecznego show, znajomy drobiazg pojawił się w drogeriach i mogłam wejść w jego posiadanie bez żadnego problemu. Od tego czasu zawsze mi towarzyszy, bo jest po prostu niezastąpiony.

Carmex to najstarszy balsam do ust (w tym roku obchodzi swoje 75 urodziny:)) i całe szczęście jego receptura niewiele się zmieniła. Dla tych z Was, którzy preferują owocowe zapachy polecam wersję wiśniową:).

http://www.facebook.com/CarmexPolska

Drugim etapem pielęgnacji, który staram się wykonywać regularnie (zwłaszcza w zimie) to peeling. Najlepiej po kąpieli delikatnymi ruchami wetrzeć produkt w usta. Mój peeleing jest cukrowy (Put&Rub) i po krótkim czasie się rozpuszcza, więc nawet nie trzeba go spłukiwać:).

Jeśli pamiętam o balsamie (jeśli nie czujecie się dobrze bez koloru na ustach, to wybierzcie gęsty błyszczyk – też będzie pełnił funkcję ochronną) to przy małej pomocy peelingu moje usta naprawdę dobrze się trzymają :). Ciekawa jestem jak Wy je pielęgnujecie i czy Wasze sposoby różnią się od moich?:)